BAŞKAN ADAYI SELAMİ DAĞCI’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ… “BİR KALEM BİR AĞAÇ”

20 Şubat Tarihinde gerçekleşecek olan Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Olağan kongresi seçimlerine güçlü bir ekiple hazırlanan Başkan Adayı Selami Dağcı, seçim çalışmalarında ziyaret ettiği her işyeri sahibine Doğa Dostu “Tohumlu Kurşun Kalem”  hediye ederek, başta Edirne olmak üzere Tüm Türkiye’ye örnek oldu.

“BÖYLESİ İLK DEFA YAŞANDI”

“Bir Kalem Bir Ağaç”  mottosuyla seçim çalışmalarını yürüten Genç ve Dinamik Başkan Adayı Selami Dağcı, Ekibi ile birlikte Edirne merkezde Çilingirler Çarşısında faaliyet gösteren esnafı ziyaret ederek, hem destek istedi, hem de oda üyelerine Tohumlu Kurşun Kalem hediye etti.

Esnafı ziyaret eden Dağcı Odaya Başkan Adayı olan Cenk Dilmeç’i de ziyaret ederek ona Tohumlu kalem hediye etti. Dağcı yaptığı açıklamada; “Bu tohumlu kalemleri daha çok yağmur ve kar gelsin diye yaptık. Kendimiz de marangoz olduğumuz için bizimde böyle bir hizmetimiz olsun. seçimde de en çok bizim ihtiyacımız var. Ben sanayi sitesinde faal olarak çalışıyorum. Diğer Aday Tezcan arkadaşımız Müteahhitlik yapıyor. Cenk kardeşimiz de telefonculuk yapıyor. Ben sanayideyim. Çırağımız yok. Meslekler ölüyor. Onun için odaya ihtiyacımız var. Cenk kardeşimize de Tohumlu kalemi hediye ediyorum. Ağacını dik ve beni hatırla. Bu bir seçim. Kazanmakta var. Kaybetmekte var. Asıl önemli olan kardeşliktir. Birlik ve beraberliktir. Bu da böyle devam edecektir. “dedi.

Dağcı ve ekibinin bu örnek davranışı başta oda üyeleri olmak üzere kamuoyunda büyük takdir topladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Adayı Selami Dağcı; “Biz Daha yeşil bir Dünya düşünüyoruz. Yarınlarımız olan Çocuklarımıza yemyeşil bir ülke bırakmak için “Bir Kalem, Bir ağaç” sloganı ile esnafımıza TOHUMLU KURŞUN KALEM hediye ediyoruz. Bu kalemle  Geri dönüşümlü doğa dostu Kurşun kalemler olduğu gibi arkasında da KARAÇAM TOHUMU bulunmaktadır. Yani Bu kalemin kapsül tarafını kalemle birlikte toprağa ektiğinizde 1 gün boyunca Gün ışığı alan Oksijenli ortamda Toprak nemini kaybettikçe sulayınız ve 1 gün sonra kaleminizi saksıdan çıkarıp tekrar kullanabilirsiniz. Siz kaleminizi kullanırken tohumlarınızın canlanmasının keyfini yaşayacaksınız. Bizlerde  bir tohumun canlandığı gibi “BİRLİK VE BERABERLİK” içinde odamızı yönetmeye ekibimle birlikte talibiz. Değerli Arkadaşım Ümit Ciğercioğlulları ve Yol arkadaşlarım Ali Özer, Osman Şemin, İsmail Gönen, Yunus Emre Keskin, Onur Önaldı, Serhat Ardalı, Doğan Kına, Furkan Tamer Ceylan ile birlikte Odamızın tüm üyelerini kucaklamak için bu göreve talip olduk. Bizim birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Bugün ziyaret ettiğimiz her esnafımızda bunun olması gerektiğini gördüm. Esnafımızın ilgisi ve desteği bizi çok mutlu etti. İnşallah 20 Şubat Tarihinde Odamızda yeni bir sayfa açılacak. Biz buna inanıyoruz.” dedi.