“EDİRNESPOR’DAN “TOKEN” ATAĞI

TFF 3. Liginde bugüne kadar Edirne Belediyesi Edirne Spor olarak mücadele eden temsilcimiz Edirnespor’un adı “CriptoSwaps Edirne Spor” oldu. Kripto para alım satım platformu CriptoSwaps Edirne Spor’a isim ve Forma sponsoru olduğunu açıklayarak, Sponsorluk anlaşması imza töreni gerçekleşti.


CriptoSwaps Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Özkan Cıbır, Edirne Spor’a İsim ve Forma sponsoru olmakla kalmayacaklarını ifade ederek EDİRNESPOR için 20 Aralık 2021 Pazartesi gününden itibaren “EDİRNE TOKEN” isimli 22 Milyon KRİPTO PARA Satışı yapacaklarını ve Kulübe her ay sabit gelir sağlayacaklarını söyledi.


Kripto Para Sektörüne yabancı olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da; “ Ben bugüne kadar hiç kripto ile ilgilenmedim. Hiç alım da yapmadım. 1 Kuruşluk bile alımım yok. Nasıl olacağını da bilmiyorum. Ne kadar paramız olduğunu bilmiyorum ama mevcut paramızın bir kısmı ile “EDİRNE TOKEN” in ilk aslıcılarından biri olarak TOKEN alacağım.” dedi.


İmza törenine, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CriptoSwaps Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Özkan Cıbır, Kulüp Başkanı Savaş Üner ve kulüp yöneticileri katıldı.
1,5 yıllığına isim ve Forma sponsorluğu anlaşması sağlandığını ifade eden Kulüp Başkanı Savaş Üner; “Bildiğiniz gibi kulüp olarak bu hafta yoğun bir gündem trafiği içinde olduk. Bugün de bizim için ve Edirne spor için önemli bir gün. Geçtiğimiz hafta CriptoSwaps Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Özkan beyden bize bir teklif geldi. Edirnespor ve Edirne için yatırım yapmayı düşündüklerini söylediler. Sağ olsunlar kulübümüze büyük bir destek ve yatırım yaptılar. Bugünden itibaren sahalara “ Crıptoswaps Edirnespor” olarak çıkacağız. Bununla birlikte de formamızın sırt bölgesinde de “Crıptoswaps” yazacak. Buradan Başkanımızın öncülüğünde Crıptoswaps” ailesine teşekkür ediyorum. Edirnemize ve Edirnesporumuza hayırlısı olsun.”dedi. Daha sonra konuşan CriptoSwaps Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Özkan Cıbır, “Benim gençliğimin ve çocukluğumun geçtiği yer Trakya’dır. Bunun için Edirne benim için çok önemlidir. Bugün ise Edirne için, Edirne spor için bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize bu şansı ve fırsatı verdikleri için Başkanlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Başkan beyimiz ne dediyse kırmadık, elimizden gelenin fazlasını yaptık. Bu yaptıklarımız hiç bir şey değil. Bundan sonra çok daha fazlasını yapacağız. Biz sadece bir isim yada bir forma sponsoru olarak değil, “Edirne Token”i çıkarttığımız zaman, kulübümüze her ay düzenli olarak bir para sağlamayı hedefliyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki bir şehri temsil eden en önemli iki unsur Sanat ve Spordur. Spor ve Sanat bu illerde çok iyi olursa o şehir çok daha iyi tanınır. Biz de Edirne spor için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“EDİRNE TOKEN’İ ALAN DA KAZANACAK TAKIMI DA KAZANACAK”

Kripto Para sektörünün 11 yıldan bu yana gündemde olduğunu ifade eden Cıbır; “Son 3 yıldan bu yana Dünyada bir çok devlet bununla ilgili çeşitli altyapılar düzenliyor. Son iki yıla baktığımızda da Türkiye’de bir çok kulüp kendi “Token”lerini çıkarıyor. Buradaki amaç, kulübe bir ekonomik olarak katkı sağlamak, aynı zamanda kulüple taraftarı iç içe getirmek. Biz sadece Edirne Token’i çıkardıktan sonra sadece taraftara ve yatırımcılara satmak değil, aynı zamanda bu Token’i alan taraftarlar kulüp içerisinde oylama, söz sahibi, yorumlar v.b. konulara bir mobil uygulama sayesinde katkı sağlayabilecekler. Kulüp ile taraftarı bütünleştirmezsek bu işlemin bir tarafı eksik kalır. Edirne spor için 22 milyon adet Token çıkaracağız. 20 Aralık Pazartesi gününden itibaren Tüm Dünyada Edirne Token’i CriptoSwaps Borsamızdan satmaya başlayacağız. CriptoSwaps Borsamız yurt dışında 50 bine yakın bir yatırımcısı olan Borsadır. Sadece Türkiye değil özellikle Sovyet ülkelerindeki yatırımcılarla çalışan bir borsayız.”dedi.

“Aldığınız her Token karşı tarafa atılacak bir goldür.

Edirnelileri Token almaya davet eden Cıbır; “CriptoSwaps Borsasından Aldığınız her bir Edirne Token’i sizin için bir yatırım olduğu gibi takımınıza da büyük bir destektir. Aldığınız her Token karşı tarafa atılacak bir goldür. Herkes gücü yettiği kadar alırsa ben inanıyorum ki Edirnespor’un önümüzdeki yıllarda Süper Lige kadar çıkacağına eminim.”dedi.

“GÜRKAN İLK TOKEN’İ BEN ALACAĞIM”

Kripto Dünyasına tanıdık biri olmadığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Bu konuya çok tanıdık değilim, çokta bilgim yok ama Bütün Dünyanın hızla dijitalleştiğini görüyoruz. Önce Alım satımlar dijitalleşti. Özellikle Pandemi döneminden alışverişlerin % 65’i dijital ortamda yapılıyor. Buna Kurumlar olarak bizde geçtik ve geçmeye de devam ediyoruz. Bundan sonra da hızla devam edecek. Örneğin ihalelerimizin bir çoğunu dijital ortamda yapıyoruz. Pandemi de bizim birçok davranışımızı değiştirdi. Toplantılarımızın %85’ini dijital ortamda yaptık. Ben bugüne kadar hiç kripto ile ilgilenmedim. Hiç alım da yapmadım. 1 Kuruşluk bile alımım yok. Nasıl olacağını da bilmiyorum. Ne kadar paramız olduğunu bilmiyorum ama mevcut paramızın bir kısmı ile “EDİRNE TOKEN” in ilk alıcılarından biri olarak TOKEN alacağım. Sporda sponsorluk, destek ve katkı çok önemlidir. CriptoSwaps ta bugüne kadar bir çok kulübe destekler yaptı. Bugüne kadar Edirne Belediyesi Edirnespor olarak giden takımımız bundan sonra CriptoSwaps Edirne Spor olarak devam edecek. Ben bunu destekliyorum. Edirnelilerin ve taraftarlarımızın buna destek olmasını istiyorum.” dedi.