Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT

Vali Canalp; Tüm Vatandaşlarımız Emniyet Kemeri Takmaya Çok Büyük Özen Göstersinler
İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde aynı anda gerçekleştirilen “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in katılımları ile katılımıyla trafik denetimi gerçekleştirildi.
Edirne Valisi Ekrem Canalp, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ve il Jandarma Komutanı Albay Abdulkadir Seri ve trafik ekiplerinin katılımlarıyla Ayşekadın mevkiinde, İçişleri Bakanlığı tarafından emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığına ve trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında emniyet kemeri uygulaması gerçekleştirdi.


Uygulamaya katılan Edirne Valisi Ekrem Canalp, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ve il Jandarma Komutanı Albay Abdulkadir Seri durdurulan araçların sürücüleri ve araç içerisinde bulunan yolculara, emniyet kemeri kullanımının önemini hatırlatarak bilgilendirici broşür ve maske verdi.
Edirne Valisi Ekrem Canalp; uygulamanın ardından yaptığı açıklamada, “81 ilde emniyet müdürlerimiz, jandarma komutanlarımız, valilerimiz, kaymakamlarımız bir konuda vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyor. Bu konuda emniyet kemeri. Emniyet kemeri takmak çok basit bir şey. Arabaya binildiğinde birkaç saniyenizi alan bir işlem. Kaza dediğimiz zaman hayatımızda bir defa başımıza gelecek belki de ama başımıza geldiği zaman ölümle yaşam arasındaki farkı belirleyebilecek kadar önemli bir iş. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımızdan ricamız otomatik bir refleks olarak elimiz emniyet kemerine gitsin. Bu şehir içi yollarda olabilir şehir dışı yollarda olabilir fark etmiyor. Çünkü bir kaza geçiyorsanız bunun aracın yüksek hızda olması gerekmiyor düşük hızlarda bile bir araç başka bir araçla çarpıştığı zaman sakatlamalarla karşılaşabileceğimiz sıkıntılar ortaya çıkıyor. Lütfen tüm vatandaşlarımız emniyet kemeri takmaya çok büyük önem göstersinler” dedi.