ROMAN FEDERASYONLARINDAN BÜLENT ERSOY’A TEPKİ..! “BÜLENT ERSOY ROMAN CAMİASINDAN ÖZÜR DİLEMELİ”

KKTC’de sahte PCR testi ile yakalanarak hapse giren Bülent Ersoy’un 21 kişilik orkestra üyesinden 19’u, tahliye edildikten sonra ilk uçakla İstanbul’a geldi. Müzisyenler ve aileleri, olay karşısında ilgisiz kaldığını öne sürdükleri Bülent Ersoy’a tepki göstermişti. Ulusal bir kanalın magazin programında canlı yayına bağlanan Bülent Ersoy’un Müzisyen ve ailelerine sarf ettiği sözlere bir tepki de ROM-DER (Roman Federasyonları) Başkanı Fahrettin Savcı’dan geldi. Savcı açıklamasında; “Ben gerekirse servetimi harcarım, kardeşlerime yardımcı olurum diyen Bülent Ersoy Müzisyenlerimize sahip çıkmamıştır. Bununla da yetinmeyip Geçtiğimiz günlerde Ahmet Ezgi ağbimizin de katıldığı Beyaz TV’de yayınlanan magazin programına Canlı olarak bağlanan Bülent Ersoy Müzisyenlerimize ve Ahmet Ezgi ağbimize ağır hakaretlerde ve beddualarda bulunduğu anı Tüm Türkiye büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla izledi. Program esnasında “Siz Roman Müzisyenler” diye bir ithamda bulunmuştur. Bülent Ersoy’un yapmış olduğu ayrımcılık İslamiyet’in hiçbir tarafında yeri yoktur. Müzisyen kardeşlerimizi bundan sonra iş bulma konusunda canlı yayında tehdit etmiştir. Sanatçı davranışıyla, yaşamıyla, üslubuyla toplum tarafından kabul görmüş, sevilmiş değerli insanlarladır. Siz Türkiye’de tek başına müziksiz şarkı söyleyemezsiniz. Eğer arkanızda müzik ve müzisyenler varsa o zaman diva olursunuz. Bülent hanım bindiği dalı kesmiştir. Biz Türkiye Roman platformu ve Trakya Roman Dernekleri Federasyon Başkanı olarak sizin bu üslubunuzdan, müzisyen ve kardeşlerimize, ağbilerimize yapmış olduğunuz davranıştan dolayı sizi kınıyorum”dedi.

TÜM MÜZİSYENLERE AÇIK ÇAĞRIMDIR… “BÜLENT ERSOY’UN ORKESTRASINDA YER ALMAYIN”

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm müzisyenlere de çağrı yapan Savcı; “Müzisyen ağbilerimize ve kardeşlerimize buradan sesleniyorum. Katıldığı canlı yayın Magazin programında müzisyen ağbilerimize ve kardeşlerimize beddua ve hakaret dolu sözler sarf eden Bülent Ersoy’un hiç bir konserinde asla ve asla yer almayın. Şartlar ne olursa olsun bu söylediğinin karşılığını bulması için sizlerden ricam Tepkimizi açık açık gösterelim. Müzik varsa Roman var. Roman varsa Müzik var. Bunun gerçeğini de göstermenin tam zamanıdır.” dedi.

BÜLENT ERSOY ROMAN CAİMASINDA ÖZÜR DİLEMELİ

Bülent Ersoy’u bu yapmış olduğu davranışından ötürü başta müzisyenlerimiz ve Tüm Roman camiası olmak üzere kamuoyu önünde özür dilemeye davet eden Savcı; “Roman müzisyenlerimiz hepsi birer müzik anahtarıdır. Bunu kendisi de en iyi bilenlerden biridir” dedi.