DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI ARDA’DAN 29 EKİM KUTLAMA MESAJI

Deva Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda; “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kadrolar en güç durumda dahi cesurca hareket etmiş ve bu cennet vatanı ve cumhuriyeti bize bırakmışlardır, bugün biz de cesurca hareket edeceğiz, ülkemize ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Cumhuriyet bizim yekpare bir bütün olarak kaynaşmamızı sağlayan ve toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı perçinleyen bir hazinedir. Bizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve gerçekten mutlu, müreffeh ve irfanı hür, vicdanı hür bir gelecek için Cumhuriyet’imizi koruyacak ve değerlerini yaşatmayı sürdüreceğiz. Cumhuriyetimiz, ülkesine, milletine ve geleceğine inanan milletimizin; eşitlik, özgürlük, adalet, kalkınma, ekonomik atlım ve çağdaş demokrasi temelleri üzerine kurulmuş bir eserdir. Bu önemli değerimizin inşası milletimizin ortak iradesi ile meydana gelmiştir.
Cumhuriyetimizi kuran ve vatanımızı işgalden kurtaran kadrolar, o şartlar altında cesurca bir harekette bulunmuş, çok uzunca bir süredir devam eden, her söylediği kanun olan bir sisteme ve yurdu işgal eden düşmanlara karşı dur demişlerdir. Ve böylece yıkılmış bir devletin küllerinden genç ve modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlardır. Bu bakımdan cumhuriyet cesur insanların zaferidir. Her zaman olduğu gibi bugün de cumhuriyetimizin cesur insanlara ve halkın kendi iradesine sahip çıkmasına ihtiyaç vardır.
Demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti; dil, din, ırk, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bütün vatandaşlarımızın ortak adı olmaya bugün olduğu gibi yarın da devam edecektir. Cumhuriyetin 98. yıl dönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.” dedi.