Dr. Kerem Arda: Çarşı Pazar Dolaşamıyorlar, Suçlu Arıyorlar.

Fahiş fiyat adı altında marketlere yapılan suçlamalar ve denetimler ile ilgili açıklama yapan DEVA Partisi İl Başkanı
Dr. Kerem Arda, yüksek enflasyon nedeniyle vatandaşlar fiyatlardan şikayet ederken, hükümet marketlere “fahiş fiyat” denetimleri başlattı. Peki market denetimleri ürün fiyatlarındaki artışın önüne geçebilir mi, maalesef hayır. Ekonomik hadiselerin zorla, yasaklarla, denetimlerle çözülebilmesi mümkün değil.
Bu denetimler işe yaramadığı gibi piyasayı da tedirgin ediyor, sürdürülmesi mümkün olmayan algı operasyonları bunlar.
Ne yazık ki iktidar ülkeyi yönetmek yerine algıları yönetmekle meşgul, bunun bedelini de geçim sıkıntısı ve zamlarla perişan olmuş milletimiz ödüyor. Enflasyonu düşürmek için “piyasalara güven vermek” gerektiğini vurgulayan Arda, bunun yolunun ise “marketlere savaş açmak değil üretimi artırmaktan geçtiğini” söyledi.

Ayrıca yurtlardaki kapasitenin yetersizliği ve yüksek kiralar nedeniyle barınma sorunu yaşayan ve bu duruma dikkat çekmek için çeşitli eylemler düzenleyen ‘sözde öğrenci’ diye adlandırılan gençlerimize destek veren DEVA Partisi İl Başkanı Dr. Kerem Arda anayasal haklarını kullanan gençlerimizi ipe sapa gelmez suçlamalarla itham etmenin ne ülkemize ne iktidarın eriyen oylarına bir faydası olmaz. İktidar sahipleri sorumlu davranmak zorundadır, gençlerimizin yanındayız diye konuştu.