KARAMOLLAOĞLU; “TÜKİYE MİLLİ GÖRÜŞE HASRET, MİLLİ GÖRÜŞÜ BEKLİYOR”

SAADET PARİTSİNDE COŞKULU KONGRE HEYECANI

Saadet Partisi 7. Olağan Edirne İl Kongresi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla büyük bir coşku ile gerçekleşti.
Kongrede konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Parti teşkilatları için özellikle yeni kongreler yapıldığına dikkat çeken Karamollaoğlu; “Bu kongrede yeni bir yönetim görevi devralıyor. Biz ülkemizde kendi fikir ve düşüncelerimizi hakim kılabilmemiz için elbette teşkilatlanacağız. İl ve İlçe Kongrelerimiz bizim daha güçlü bir hale gelebileceğimiz bir tarzda bir kadro ile yapılacak. Bu yetmez. Kadın Kollarımız da, Gençlik kollarımız da aynı azimle çalışacaklar. Biz mahallelere kadar köylere kadar nüfuz edecek, her sandık başında mutlaka bir sandık heyeti oluşturacağız. Biz bütün Edirnelilerle irtibat kuracağız ve onlara ne düşündüğümüzü kısa bir şekilde aktaracağız ve onların fikirlerini dinleyeceğiz. Biz tabana indiğimiz ve vatandaşa ulaştığımız zaman bizim çalışmalarımız o zaman bir kıymet ifade eder ve o zaman güçleniriz. Aslında Türkiye Milli Görüşü bekliyor, Milli Görüşe Hasret Farkında değil. Biz onlara Milli görüşün ne olduğunu Hakkı üstün tutmanın ne manaya geldiğini hatırlatmak ve anlatmakla mükellefiz. Onların problemlerini dinleyeceğiz ve nasıl çözüleceği konusunda çalışmalar yapacağız. Burada yapılacak verimli çalışmalar burada sadece kalmayacak, önce Trakyamıza ve arkasından da bütün Türkiye’ye ışık tutacaktır.” Dedi.

Lalezar Restaurant’ta “YAŞANABİLİR BİR EDİRNE” mottosuyla gerçekleşen Genel Kurula Genel Başkan Yardımcıları Mustafa iriş, Ersan Bilgin, Genel İdare Kurulu Üyesi Aslan Ateş, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan çakırlar, İl Başkanı Sinan Tekin, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Saadet Partisi Önceki Dönem İl Başkanı Ali Demirkıran, AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Rasim Özgün, İlçe Başkanları, Gençlik Kolları Başkanı ve çok sayıda parti delegesi katıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı SAADET-PARTSI-kongre-temel-karamollaoglu-edirne-10.jpg

Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasından sonra İl Başkanlığının hazırlamış olduğu tanıtım filminin gösterimi yapıldı.

“SAADET PARTİSİ PARTİLERİN DEĞİL, SİSTEMİN ALTERNATİFİDİR.”
Açılış Konuşmasını yapan İl Başkanı Av. Sinan Tekin; “Yarım asır önce bu yürüyüşü başlatan bizim için bir mektep, bir istikamet, bir duruş ve bir bakış açısı olan Erbakan hocamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz. Tam 51 yıl önce Erbakan hocamız Edirne’den yaşanabilir Türkiye’nin, yeniden büyük Türkiye’nin ve yeni bir dünyanın nasıl kurulacağını anlatıyordu. O gün bu teşkilat hangi inançla yola çıktıysa, hangi ruh ve heyecana sahipse bugünde aynı coşku ve heyecanla hedefe doğru yürüyoruz. Bizim en büyük gücümüz 51 yıllık siyasal hafızamız ve değişmeyen ilkelerimizdir. Milli Görüşü kıymetli kılan hak, adalet ve kardeşlik değerleridir. Saadet partisini de kıymetli kılan bu değerleri taşımasıdır. Hem dünyamızın hem de insanlarımızın yeni başlangıçlara ihtiyacı olduğu bu günde özüne ve geleceğine sımsıkı sarılmış bir şekilde geleceğe umutla bakarak il kongremizi gerçekleştiriyoruz. Hepimiz bilmeliyiz ki Saadet Partisi’nin sınırlarında coğrafi sınırlar yoktur. Saadet Partisi’nin sınırlarında bütün insanlık vardır. İşte biz bun için farklıyız. Bizim farkımız inancımızdır, ideallerimizdir, fedakarlığımızdır, samimiyetimizdir. Biz bu milletin tarihiyiz. Biz büyük bir davanın mensuplarıyız. En zor şartlarda bile inancımızı ve kararlılığımız asla yitirmedik. Bundan sonra da asla yitirmeyeceğiz. Tüm Edirne’yi kapı kapı dolaşıp bu davayı aziz milletimize anlatacağız. Saadet Partisi Partilerin değil, sistemin alternatifidir. İnanıyorum ki gelecek 50 yılı yine milli görüşçüler olarak bizler inşa edeceğiz. Çünkü Saadet partisi siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan tertemiz bir kadronun adıdır. Saadet Partisi Türkiye’nin umududur, Türkiye’nin aydınlık geleceğidir. ”dedi.

“O KAFAYLA SEN BU ÜLKEYE HUZUR VE BARIŞ GETİREMEZSİN”
Daha sonra konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Biz aslında bütün insanlığın saadeti için çalışan bir teşkilatız. Biz hakkı üstün tutarak insanlığın saadete erişeceğine inanıyoruz. Bir ülkede huzur ve barış olduğu zaman biz birbirimizle oturup konuşabiliriz. Birbirimize hakaret ederek, bir birimizi tarif ederek konuşmaya başlarsak orada diyalog olmaz ve oradan hayır çıkmaz. Maalesef biz bugün bunu Türkiye’mizde yaşıyoruz. Farklı kanaatlere sahip olan insanlar ötekini hep en ağır ithamlarla tenkit ederek söze başlıyorlar. Yok Arkadaş… O kafayla sen bu ülkeye huzur ve Barış getiremezsin. Bunu bilmeden hiçbir yere gitmemiz mümkün değildir. Biz inancımızın da gereği kültürümüzün gereği temel değerlerimize sahip çıkmaya mecburuz. Onun için inanç ve fikir hürriyetini önemsiyoruz. Buda adaletle sağlanacak. Bir ülkede adalet yoksa hiçbir zaman “baskı ve sıkıntıdan arınmış bir ülkede yaşıyoruz, yaşanabilir bir ülkede hayat sürüyoruz” diyemeyiz. Onun için fikir, barış ve huzur hedefimiz olmalıdır.” dedi.

Hesap vermeyen bir iktidarın ister istemez zorbalığa ve haksızlığa yönelebileceğini ifade eden Karamollaoğlu; “Bana yakındır diye bir adamı bir makama tayin ediyorsan problemi çözemezsin. Liyakat olmalı. Yönetim şeffaf olmak mecburiyetindedir. Her yaptığı iş hem vatandaş tarafından hem de yetkili merciler tarafından denetlenecek. Hesap vermeyen bir iktidar ister istemez zorbalığa, haksızlığa ve yolsuzluğa yönelir. İsraf ve rüşvet alır başını gider. Böyle bir şey yok efendim diyorlar. Yoksa niye denetime açık değilsin. Niye en ufacık bir tenkidin bile cevabını vermekten bugüne kadar acizsin.” dedi.


“ÜRETİM OLURSA ÜLKE GÜÇLENİR”
Bir ülkenin üreterek güçlenebileceğinin altını çizen Karamollaoğlu; “Sadece inşaatla, yollarla, yüksek binalarla ve büyük stadyumlarla asla güçlenmez. Ancak üretime dönük sanayi ile, ihtiyacımızın tamamını kendimiz karşılayacak bir ortam oluşturursak güçlü hale geliriz. İkinci şart ise Milli gelir toplumda adil bir şekilde dağıtılırsa huzur olur.” dedi.
Konuşmaların ardından seçime geçildi. İl Başkanlığına mevcut Başkan Av. Sinan Tekin delegelerin tam desteği ile seçildi.