EDİRNE’NİN PARLAYAN YILDIZI EDİRNE KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLADI

Edirne’de Özel Eğitim Sektörüne farklı bir bakış açısı getiren Edirne Koleji yeni eğitim-öğretim yılına başladı.  Yıllardır Edirne’de Beykent Koleji olarak faaliyet gösteren Okul Binasını başta dikkat çeken dış cephesi olmak üzere, sınıflara kadar baştan sonra yeniden tasarlayan Okul yönetimi, öğrencilerle buluşmanın sevincini yaşıyor. Lokasyon olarak Edirne’nin merkezinde güçlü eğitim kadrosu ile yeni eğitim-öğretim yılına başlayan Edirne Koleji’nde  okulun ilk gününde büyük bir heyecan yaşandı.

Okulun ilk gününde öğrencileri kapı önünde karşılayan Öğretmenler, öğrencileriyle buluşmanın sevinicini yaşadı. Özel bir organizasyon çerçevesinde Palyaço gösterileri ve minik öğrencilere balon hediye edilerek başlanan Eğitim Öğretim yılında  ilk olarak Saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal marşı okundu. Ardından çalan ilk ders zili öğrenci ve öğretmenlerde büyük heyecan yarattı.

“KISA SÜREDE ÖĞRENCİ SAYISINDA BÜYÜK ARTIŞ YAŞADIK”

Edirne Koleji Ana okul ve İlkokul Müdürü Meltem BİLGİN gazetemize yaptığı açıklamada;  “Edirne halkının Okulumuza gösterdiği ilgi bizleri çok mutlu etti. Yoğun talep karşısında özellikle Ana sınıfı ve 1. Sınıflarda ek derslikler açtık. Kısa sürede 400’ü aşan bir öğrenci sayısına ulaştık. Okulumuzda 5 yabancı dilde eğitim verilecek.  Yeni Eğitim-Öğretim yılında her türlü detayı düşünerek tüm hazırlıklarımızı yaptık.”dedi.

“BÖYLE BİR HEYECAN VE SEVİNÇ GÖRÜLMEDİ.”

Edirne Koleji Kurucu Müdürü Özalp Aktaç yaptığı açıklamada; “Okulumuzda  10 aylık büyük bir emek var. Gece gündüz demeden 10 ay boyunca çalıştık ve ortaya büyük bir ser çıkardık. Edirne’nin yapısına uygun, öğrencilerimize her türlü imkanı sağlayan özel bir eğitim yuvası yaptık. Bugün de bunun gururunu yaşıyoruz. Edirne halkı bize büyük ilgi gösterdi.   Ben  57 yaşındayım ve 25 yıllık bir öğretmen olarak söylüyorum, Bugün yaşadığım heyecan ilk gün yaşadığım heyecan gibi. Öğrencilerimizin o güzündeki parıltı, kalbindeki sevgi, yüreğindeki heyecan bizleri en çok mutlu eden nokta oldu. Yeni Eğitim Öğretim yılının İlimizdeki tüm eğitim camiasına, başta öğretmenlerimiz olmak üzere veli ve tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum”. dedi.