İBA“MUHTARLARIMIZLA BİR ARADA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İl Başkan Yardımcıları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, teşkilat mensupları ve beraberindeki partililer, Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Nevzat Öztürk, mahalle muhtarları ve basın mensupları ile bir araya geldi. Hizmetin en kilit noktalara götürülmesi hususunda muhtarların desteklerinin çok önemli olduğunu dile getiren Başkan İba, “Muhtarlarımız ile her zaman iletişim halinde olarak, Uzunköprü’müzde tüm bölgelere ve tüm hemşehrimize dokunacağız. Biz her bir hemşehrimiz için her zaman olduğu gibi bugünde canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi. AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve beraberindeki partililer, Uzunköprü’de görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek, istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Başkan İba, tüm muhtarları tek tek dinleyerek talep ve sıkıntılarını not etti. Muhtarlar tarafından yapılan talep ve sıkıntıların çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Başkan İba, muhtarlar ile her zaman iletişim halinde olacaklarını söyledi. Partililerle sohbet eden ve kendi bölgelerinin sorunlarını ileten muhtarlar, bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. AK Parti Edirne Teşkilatı olarak, kent için hiçbir zaman emeklerini esirgemeyen Uzunköprü muhtarları ile bir araya gelmenin mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduklarını aktaran Başkan İba, “Pandeminin gölgesinde de olsa, sizlerle muhabbetle buluşmak nasip oldu. Her zaman olduğu gibi inşallah bu buluşmadan sonra da bir arada olmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

“Hizmetin en kilit noktalara götürülmesi hususunda muhtarlarımız bizim için çok kıymetli”
Uzunköprü’de yer alan 53 köyün her bir vatandaşına ulaşabilmek için muhtarların desteğinin ve görüşlerinin çok önemli olduğunu ifade eden Başkan İba, Ak Parti İl Teşkilatı olarak, bu uğurda her fırsatta köylerimizi ziyaret ederek, sürekli bir araya gelmeye gayret ettik. Biliyorsunuz ki, İl Binamızın kapısı sizlere ve tüm Edirne halkına her zaman açık, sizler de sıklıkla bizi İl Binamızda ziyaret ederek, onurlandırdınız. Hizmetin ülkenin her yerinde, en kilit noktalara dahi götürülmesi hususunda muhtarlarımız bizim için çok kıymetlidir. Öyle ki, muhtarlar o bölgenin vatandaşı tarafından seçilerek belirlenir. Her biriniz kendi bölgelerinizde, hemşehrileriniz tarafından seçilerek bu göreve layık görülmüş değerli hizmet erlerisiniz. Muhtarlarımız ile her zaman iletişim halinde olarak, Uzunköprü’müzde tüm bölgelere ve tüm hemşehrimize ulaşacağız.” İfadelerini kullandı.


“Uzunköprü’müze hizmet kazandırmaya devam edeceğiz”
Uzunköprü’de 2002 yılında bu yana çok büyük yatırımların olduğunu söyleyen İba, “Çok amaçlı Gençlik ve Spor Merkezi, TOKİ Konutları, Üniversite KYK Yurdu, tarihi köprümüze alternatif Yeni Köprü, Tren Garının yenilenmesi daha nice yatırım ve hizmeti Uzunköprü’müzde hayata geçirdik. Bu dönem yatırımlarımız hiçbir ilçemizde olmadığı kadar çok hızlı gidiyor. Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz atılımlar ile birlikte, 200 yataklı Yeni Devlet Hastanesinden aile sağlığı merkezlerine, değerlerimizi ağırlayacağımız huzurevinden gençlerimizin sosyalleşeceği spor sahalarına ve yüzme havuzuna, tarihi taş köprümüzün onarımından Çiftlikköy Yol yapımına kadar onlarca hizmeti Uzunköprü’müze kazandırdık, kazandırmaya devam edeceğiz.” Dedi.

“Her bir hemşehrimiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz”
Uzunköprü’deki tüm vatandaşlara ulaşabilmek adına muhtarlara her zaman en büyük desteği vereceklerini dile getiren Başkan İba, her bir vatandaşın hizmete ulaşabilmesi için muhtarların görüşlerini önemsediklerini belirtti. Her zaman talep ve önerilere açık olduklarını söyleyen Başkan İba, “Biz her bir hemşehrimiz için her zaman olduğu gibi bugünde canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.