Bozkurt; “Bizim partimizdeki en yüce değer Atatürk ve Memleket sevgisidir”

Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt ve beraberinde İlçe Başkanı Beste Kayacık ve Başkan vekili Gülcan Bozan ile Edirne Ajans Medya grubunu ziyaret etti.  Burada gazetemize açıklama yapan İl Başkanı Oktay Bozkurt; “4 Eylül Sivas’ta başlayan ilk gün partimizin kuruluş günüdür. Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce önderliğinde partimiz 04 Eylül’de Sivas’ta kuruldu. O günden bu yana Genel Başkanımız Muharrem İnce yanında devamlı yer alan Kurucu  İl Başkanlarından biriyim. Edirne’de de bu görev bana nasip oldu. Edirne’de Muharrem İnce sevgisi çok farklı durumda. Tartışılmaz derece artış gösterdi.

Memleket partisine kimsede para gelmiyor. Gördüğünüz buradaki  Memleket partisi Kurucu il Başkanı Oktay Bozkurt ve İlçe Başkanımız Beste Kayacık olmak üzere tüm üyelerimizin  gönüllü verdiği aidatlarla, emek ve mücadeleleri ile kurulan bir partiyiz. Bu sadece Edirne’de değil, Türkiye Genelinde de  63 ilde aynı şekildedir. Hiçbir yerden destek alamdan kendi imkanlarıyla Kuva-i Milliye  ruhu ile kurulan bir partidir. Türkiye’de de en kısa zamanda oluşumunu tamamlayan tarihe de altın harflerle ismini yazacak bir partiyiz. Genel Başkanımızın partimizde katı kuralları vardır. Partimizin çizgileri vardır. Atatürk sevdası,  kısacası Atatürk bizim kırmızıçizgimizdir. Türkiye’yi kucaklayacak ve bir şemsiyenin altına toplayacak bir lidere sahibiz. Seçimlerde CHP’nin %22 oyu üzerine + 9 koyan bir Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’dir.

Diğer aday Demirtaş ve Meral Akşener’in kendi partilerinden dahi oy alamadıkları ortada ve ikisinin aldığı oy toplamı Muharrem İnce’nin aldığı +9 ‘a bile erişememişlerdir. Bence Cumhurbaşkanlığında Muharrem İnce tartışılmaz bir adaydır. Partimiz başta Edirne olmak üzere Trakya bölgesinde çok hızlı büyüdü. Diğer partilerden kırgınlıklar ve küskünlükler yaşayan yol arkadaşlarımız bize katılmak istiyor ve katılmaya devam ediyor.  Özellikle Edirne’de şaşkınlıkla gördüğüm bir şey var. Partimize Kadınların ilgisi çok büyük. Çok yakın bir zamanda Memleket Partisi Kadınlarını her sokakta, her alanda dimdik ayakta göreceksiniz.  

 18 Eylül’de Ana Kurultayımız Ankara’da Arena’da olacak ve  22’sinde  Pazar günü Edirne’de  İLK 1. Olağan Kongremiz olacak. Herkesi davet ediyoruz. Bu arada 3 ilçemizi resmi olarak açmış bulunuyoruz. Diğer ilçelerimizi 18 Eylül Ana kurultayımızdan sonra resmileştireceğiz. Tüm ilçelerimizde hazırlıklarımız devam ediyor.  Kimse bizim partimizde menfaat ve çıkar doğrultusunda siyaset yapmıyor. Sadece memleket çıkarları için  siyaset yapıyoruz. Şu an bize gelen üyelerimizin çoğu Atatürk ve memleket sevgisi için geliyor. Bizim partimizdeki en yüce değer budur.”dedi.