ALGIYLA BU ŞEHRİ YÖNETEMEZSİNİZ!

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Parti Binasında düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikleri ilk günden bugüne Edirne için olağanüstü caba sarf ettiklerini, Sürekli tartışma ve kavga ortamına çekilmek için didinenlere karşı özen gösterip, Edirne’nin zararına olacak hiçbir polemiğe girmediklerini söyledi. İba konuşmasında, “Bizim tek gayemiz, Edirnemizin ve hemşehrilerimizin daha iyi hizmete kavuşması ve layık oldukları bir Edirne’de yaşama fırsatı bulmaları oldu.Ancak; CHP Edirne İl Başkanı, Edirnemizin yararına çalışması gerekirken, tüm eforunu ve gücünü sürekli bizleri karalamaya ve bizim Edirne için var gücümüzle ortaya sunduğumuz hizmetlere saldırmaya devam etmiştir. Bu kadar büyük haksızlıklar, mesnetsiz açıklamalar ve bu kadar vicdansız suçlamalar karşısında günlerce, aylarca susup sabrettik! Ancak artık daha fazla bu haksızlıklar karşısında sessiz kalamayacağız! Gelin birlikte bi göz atalım:

“Bu projelerin hayal olduğunu!” söylemiş!”

CHP İl Başkanı’nın en son yapmış olduğu açıklamada, “TEM Edirne – Karaağaç bağlantı yolunun, Keşan ve Uzunköprü Organize Sanayi Bölgelerinin ve Havsa İç Gümrükleme alanının yapılamayacağını! Bu projelerin hayal olduğunu!” söylemiş!Öncelikle kendisine şunu çok net belirtmek istiyorum ki;Resmi bir makamda, resmi bir kurumu temsil ediyorsanız, evvela sözlerinizin gerçekliğine dikkat etmelisiniz! Sizlerin, masa başında karalama kampanyaları kurguladığınız dönemde bizler tüm pandemi koşullarına rağmen TEM Edirne – Karaağaç bağlantı yolunun çalışmalarına başladık. 2023 yılının ilk aylarında ise tamamlayacağız.

“Biz bu memleket için bu kadar uğraşırken! Bu mudur vicdan!”

mudur hakkaniyet!Hem hizmet üretmeyip hem de çalışanı karalamak reva mıdır? Yine Edirnemizdeki işsizlik sorununa çare olacak, her açıdan şehrimize nefes aldıracak, ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacak olan Organize sanayi bölgelerinin yapımına engel olmak adına nasıl birleştiğinizi ve nasıl yalan bilgilerle karalama kampanyaları yaptığınızı biliyoruz! Sayın Pekcanlı;Uzunköprü OSB’nin yapılacağı yerle ilgili sistematik bir şekilde uydurduğunuz yalanlarla karşı çıktığınız alan; tarıma elverişsiz ve tarım dışı arazi olarak kayıtlıdır. Ayrıca en önemli detay ise Uzunköprü’yü demiryoluyla Avrupa’ya bağlayacak ve sınır kapılarımız ile Tekirdağ limanına eşit mesafede olmasıdır. Edirnemize ve tüm Türkiye’ye katkı yapacak olan Uzunköprü OSB için araya sokulan mahkeme süreçleri olmasaydı, şuan uluslararası firmalar Uzunköprü’de 3 bin kişilik istihdam sağlıyor olacaktı. Kıymetli hemşehrilerimizin endişesi olmasın, mahkeme süreçleri neticelenmesiyle birlikte Uzunköprü OSB çalışmalarına hızlıca başlayacağız. Sadece Uzunköprü’müzün değil bölgemizin istihdam sorununu komple çözeceğiz.İçinde bulunduğumuz dönemde yalanın kurgu merkezi haline gelen CHP’nin, il başkanın yine gerçeği yansıtmayan açıklamalarında bahsettiği gibi Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin parasının bir kuruşuna bile dokunulmamıştır. Ve bankada kayıtlı resmi bir şekilde durmaktadır.Havsa İç Gümrükleme Projesiyle ilgili olarak da çalışmalarımız devam etmektedir. Emek sarf ediyor, mesai harcıyoruz. Havsamızı İç Gümrükleme alanına kavuşturacağız. Şehrimize istihdam sağlayacak iş, aş, ekmek olacak; sanayicisinin yüzünü güldürecek, üreticisine yeni kapılar açacak bu ve daha birçok projemizi hayata geçirdik. AK Parti olarak, bizler bu zamana kadar başladığımız her bir işi, her bir hizmeti vatandaşlarımızın faydasına sunduk.

“Hizmetlerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz.”

Tüm bunların ışığında, bizim ilimizde yaptıklarımız ortada. 20 yıllık AK Parti geçmiş hizmetlerimiz değil, sadece son 2 yılı özetlemeye kalksak sayfaları da, saatleri de geçer. Selimiye Meydan Düzenleme projesi son zamanlarda aldığımız en güzel haberdi. Yıllardır kullanılamaz halde ve şehrin göbeğinde adeta harabe görüntüsüyle ziyaretçisini üzen Selimiye Meydanını Edirnemize ve ülkemize yakışır halde düzenleyeceğiz. Üstelik Belediyeye ait olan ve yıllardır hayata geçirilemeyen Meydan projesinin finansmanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından sağlanacak ve yine proje bakanlığımız tarafından yapılacaktır.
Ayrıca Selimiye Camii’nin restorasyonuna da bu yıl içerisinde Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün eliyle başlayacağız. Yine bizleri çok heyecanlandıran bir başka projemiz de 3 Nehir 1 Şehir ve Millet Bahçesi projemizdir. Çok yakın bir zamanda Edirnemizin doğal mucizesi olan Nehir kenarlarımızı görsel şölene dönüştüreceğiz. Nehir kenarlarımızda hayalini kurduğumuz su sporlarının yapılmasına elverişli parkurları oluşturacağız. Nehrin üzerine olimpik standartlarda yapacağımız kürek parkuru ile su sporlarını uluslararası hale dönüştüreceğiz. Meriç nehri üzerinden lastik savaklarla enerji üretecek, dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolunu bünyesinde barındıran ve geçtiğimiz günlerde Edirne Valiliğimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve ilimizdeki tüm kurumların desteği ile temelini attığımız 3 NEHİR 1 ŞEHİR projemizin de inşallah tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.
Edirne’de öğrencilerimizin barınma sorununu çözüme kavuşturmak için yeni yurt yatırımları yaptık.

“Öğrenci şehri Edirnemize sadece son 2 yıla baktığınızda 3 adet öğrenci yurdunu hizmete aldık.”

İnşallah Eylül ayında Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun şehrimize gelmesiyle birlikte yeni 1328 yatak kapasiteli Kız Öğrenci yurdundan, Edirne Spor Salonuna, Yüzme Havuzundan semt sahalarına kadar birçok eseri yine vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Restorasyon çalışmalarını tamamladığımız Hıdırlık Tabyalarımızın açılışını yakın bir zamanda gerçekleştireceğiz. Sadece bu yıl içerisinde 2 adet müzemizi ziyaretçilerimize açtık. İnşallah yıl bitmeden 10 adet daha müzeyi kültür, sanat ve tarih severler ile buluşturup, yerli ve yabancı ziyaretçilerin hizmetine sunacağız. Ayrıca 2021 yılı içerisinde Edirne Makedonya Kulesi ve Yakın Çevresi Koruma Projesi’nin ihalesi yaparak çalışmalarına başlayacağız. Türkiye demir yolu ağını, Avrupa demir yolu ağına bağlayacak Hızlı Tren Projemiz, adına yakışır bir şekilde son sürat devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretlerimizden elimiz hep dolu geldik. En son sözünü aldığımız yeni 200 yataklı Edirne Huzurevi’mizin ihale onayı çıktığının müjdesini büyük bir mutlulukla vermiştik. Yakın bir zamanda ihalesi tamamlanıp, yapımına başlanacaktır. Güzel Havsamız deresinden çok çekti. Yıllardır adı taşkınlarla anılan ve önceki dönemlerde hep ihmal edilmiş Havsa Deremizin temizlik ve peyzaj çalışmalarına başladık. Yıllardır esnafı ve vatandaşımızı mağdur eden Havsa Deresi taşkın sorununu, yine AK Parti Belediyeciliği ile çözüme kavuşturuyoruz. Havsa Deresi ve çevresi artık güzellikleri ile anılacak. Bölgede yaşayan ve taşkın sıkıntıları ile yıllardır baş etmeye çalışan esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ederseniz, gözlerindeki mutluluğunu da şahitlik edersiniz. Uzunköprü’müzde tarihi taş köprünün onarımından şehir stadına, 200 Yataklı Yeni Devlet Hastanesinden Aile sağlığı merkezine, Huzurevinden basketbol ve futbol sahalarına ve yüzme havuzuna kadar birçok alanda onlarca eseri ve hizmeti vatandaşlarımızın faydasına sunduk, nicelerini de sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca barajlarıyla, kanallarıyla, sulamasıyla, taşkın korumasıyla Edirne’yi her alanda, suyun bereketine kavuşturmak için sürekli yeni adımlar atıyoruz.

“Biz iki yıldan beri Edirne’ye yaptıklarımızı saymakla bitiremiyoruz.”

Nice projelerimiz de yolda!Ama siz altyapı konusunda “süreç devam ediyor, bu sokaklara katlanalım” dediniz biz hep sabır ettik. Her zaman halkın faydasını düşünerek uzlaşmacı olduk! Bizim elimizden gelecek tüm destekleri verdik!Sonunda Edirnemiz kazanacaksa, beklemeye de sabretmeye de razıyız dedik!Fakat ne oldu?Bizim bütün desteğimize rağmen, bunca zaman geçti siz hala en temel şehircilik sorunu olan alt yapı meselesini bile çözemediniz!Bu sabah itibariyle buraya gelmeden önce altyapının başlangıç noktasına gittik. Maalesef altyapı çalışmaları için ilk kazmanın vurulduğu yerlerin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmiş olmasına rağmen hala büyük bir kısmının yapılmadığını gördük. Sizlerden belediyelerinizin getirmesi gereken hizmetleri beklemeyi bıraktık artık!Sadece ve en azından bu altyapı konusunda çıkın ve vatandaşımıza gerçek bir cevap verin!Tüm Edirne aylardır mağdur ediliyor!Üstüne bir de hiç utanmadan çıkıp, kendi gözündeki çöpü görmeyip karşısındakine saldıran CHP İl Başkanı’nı hem vatandaşın sesini duymaya hem de vicdanının sesini duymaya davet ediyoruz! Eğer bu kadar haksızlık üstüne hala bir vicdanı kaldıysa…Edirneli hemşehrilerimiz aylarca, çamurun, altyapı bozukluklarının içinde sabır gösterdi, dişini sıktı, dayandı! Biz sabırla beklerken “arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş” misali hem suçlu hem de güçlü olamazsınız! Siz kendi yapamadığınız temel belediyecilik hizmetlerinin hesabını vatandaşa vermek yerine, yıllardır bu şehre kazandırdığımız hizmetleri karalamayı, yenilerinin yapılmasına mani olmayı seçtiniz. Her zaman olduğu gibi kolaya kaçtınız!Şehrimizi sokak sokak geziyoruz. Sokakları bırakın caddelerimiz bile toz duman, çukur içinde!

Bilgisayar oyununda gibiyiz. İsmi de “Edirne yolları çukurdan”
…Es geçmeyi başardığımız her çukurdan geçerken derin bir nefes alıyoruz. Bakın önümüz kış. Kış geliyor hala altyapıda ilerleme yok. Bu kış da aynı sorunları yaşayacağız. Yine üzerini su birikintisi ve çamur kapamış çukurlarda araçlarımız kalacak, hasar alacak. Okula giden evlatlarımız çukurlara düşmeden yürümek için çırpınacak!İ şine gitmeye çalışan vatandaşımız, 21. yüzyılda Avrupa’nın göbeğinde bir şehirde! arabası çukura saplanıp kalır mı endişesiyle kontak çevirecek! Canımız sıkılacak!AK Parti olarak vermiş olduğumuz desteğe, hemşehrilerimizin gösterdiği sabra rağmen altyapı sürecini doğru yönetemediniz. Bu doğru yönetemediğiniz süreçleri saymakla bitiremeyiz! Edirne Belediyesi’ne ait, Buçuktepe’nin hemen altında bulunan ve yıllar önce inşaatına başlanan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın aradan geçen yıllara rağmen nasıl olurda tamamlanmaz, halkın hizmetine sunulamaz!!!Yılan hikayesine dönen kültür merkezi 3 dönem önceki yine CHP’li Belediye Başkanının seçim vaadi değil miydi? Şuan mevcut belediye başkanın ise 2 dönemdir bu kültür merkezini yine seçim vaadi olarak söz vermemiş miydi? Öyle gözüküyor ki 20 yıldır yapamadığınız Atatürk Kültür Merkezi’ni artık 2024 yılında seçim vaadi olarak verseniz de AK Parti belediyesi olarak bizler göreve geldiğimizde daha güzelini aylar içinde yapıp, kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Son olarak şunu açıkça belirtmek istiyorum ki! Bizim Edirne’ye kazandırmak için büyük emekler verdiğimiz her bir hizmeti karalayıp, önüne set çekmeye çalışsanız da, ALGIYLA BU ŞEHRİ YÖNETEMEZSİNİZ! Biz AK Parti hükümetinin temsilcileri olarak sizin bütün karalamalarınıza, bütün engellemelerinize rağmen! bu şehre güzellikleri getirmeye DEVAM EDECEĞİZ!Bizim safımız belli!Biz, vatandaşın yanındayız! Biz, sizin aylardır çözemediğiniz çukurlardan hemşehrileriyle birlikte bıkmış olan Edirne sevdalılarıyız!Sizin safınız ise, sıcak makam odalarınızda, masalarınızın ardı!Kurgu siyasetine ayıracağınız saatleri, Edirnemizin faydasına ayırmadıkça; bizim yaptığımız hizmetlere, tesislere, yeniliklere çamur atmaya ayırdıkça Edirnemiz kaybedecek!Bizim artık daha fazla kaybedecek bir Edirne’ye tahammülümüz yok!Bu kadim şehrin güzel insanları artık kazanmalı!”dedi.