TRAKYA BİRLİK GÜREŞÇİSİ İSMAİL KOÇ’A DAVULLU ZURNALI KARŞILAMA

  1. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde üstün performansı tarih yazan Trakya Birlik Güreşçisi İsmail Koç, Trakya Birlik Genel Müdürlüğü önünde Davul Zurna eşliğinde karşılandı. Er meydanında final Güreşinde rakibi Ali Gürbüz’ü seri kasnak ve paça dalmalarıyla adeta bunaltan tecrübeli Güreşçi şampiyonluğu elinden kaçırarak, ikinci oldu.

İsmail Koç’un bu üstün başarısı Güreş camiasında büyük ses getirdi. 7’den 70’e herkesin dikkatini çeken Trakya Birlik Güreşçisi İsmail Koç, Trakya Birlik Genel Müdürlüğü önünde, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Davul Zurna eşliğinde karşılandı.

Burada bir Konuşma yapan Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün; “Herhalde 20 yıldan bu yana böyle bir başarı, böyle bir gurur Trakya’mızda yaşanmadı. Bu başarıyı Trakyamıza ve Trakya Birliği’mize yaşatan İsmail kardeşimizi yürekten tebrik ediyoruz. İnşallah daha iyisi ve daha güzeli olacaktır. Buraya kadar gelmesi ve buraya kadar başarı göstermesi Trakyamızda bu kadar seneler sonra bir baş pehlivanımızın gelmesi bizim için bir başarıdır. Bundan övünüyor ve gurur duyuyoruz. kendisine de çok teşekkür ediyoruz.” dedi.


Trakya Birlik Güreşçisi ismail Koç ta yaptığı konuşmada; “660.cısı gerçekleşen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlık boyunda final yaptık. 2. olduk. Buruk bir sevinç yaşıyoruz. Lakin tabii ki mutluyuz. Trakya Birlik Genel Müdürlüğümüz’ün adına güreştik. Yönetim Kurulu üyelerimizi, Yönetim Kurulu Başkanımızı onere etmek için elimizden ne varsa bütün gayretimizi sergiledik ve başardık. Maddi ve manevi desteklerinden dolayı Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’müze Yönetim Kurulu Başkanımıza, Yönetim Kurulu üyelerimize, hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. İnşallah hedefimiz seneye Kırkpınar kemerini almak. Başkanımızı ve Yönetim kurulu üyelerimizin hepsini daha da fazla onere etmek.”dedi.