Kırkpınar’ın pehlivanlarına Küçük Ev Işıklar Restorandan Tam destek

Kırkpınar’ın Edirneli pehlivanlarına esnaftan büyük destek. Dünya güreş camiası tarafından güreşin olimpiyatları olarak kabul gören Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başlamasına sayılı günler kala, Edirne Şahi Spor Kulübü pehlivanları tüm hazırlıklarını tamamladı. 5 yıldır pehlivanların destekçisi olan Işık ailesi, Kıkrpınar öncesi moral ziyafeti verdi.Edirne’de, 9-10-11 Temmuz 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne, yurdun birçok ilinden dualı çayır Er Meydanı’na çıkmak için yaklaşık 2 bin pehlivan gelmesi bekleniyor. Edirne’de Küçük Ev Işıklar restoran işletmecisi olan ve güreş aşığı olduğunu dile getiren Cevat Işık ve kardeşleri, Edirneli pehlivanlara 5 yıldır destek olmaya devam ediyor. Pehlivanların kispet ve pır pırlarını Samsun’da özel olarak diktiren Işık ailesi, Kırkpınar öncesi pehlivanlara bir de moral ziyafeti düzenledi.

“Merhum ortağımız Ertene’nin emanetini yaşatıyoruz”

Küçük Ev Işıklar Restoran sahibi Cevat Işık, tüm pehlivanlara gönülden başarılar dileyerek, bu yıl Kırkpınar’da kürsü yapmaları durumunda kendilerine bir de kuzu ziyafeti verme sözü verdi. Işık, 5 yıl önce pehlivanlara desteği merhum ortağı Hasan Ertene tarafından başlatıldığını ve gelecek yıllarda da ellerinden geldiğince artarak devam ettireceklerini belirtti.

“Destek olmadan başarı zor”

Restoran işletmecilerinden Zeki Işık da Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Edirne için çok büyük bir önem arz ettiğini belirterek, “Pehlivanlarımıza destek olmalıyız. Unutmayalım ki her başarılı sporcunun arkasında güçlü sponsorlar oluyor. Destek olmadan başarı, bu işler çok zor. Ben Edirne’deki tüm iş insanlarına pehlivanlarımıza destek olmaya davet ediyorum” dedi.

“Pehlivanlarımıza başarılar diliyoruz”

Restoran işletmecilerinden İsmail Işık ise “Pehlivanlarımıza başarılar diliyoruz. Pehlivanlarımız başarı yapsın biz de yemeklerini yaparız. Güzel kebapları yediririz. Afiyet olsun onlara” diye konuştu.

“Böyle bir dönemde bizleri unutmadıkları için teşekkür ediyoruz”

Edirne Şahi Spor Kulübü Başkanı Şamil Doğu Delen de “Sağ olsunlar, Cevat ağabeyimiz, iş adamımız hem malzeme anlamında destek oluyor Kırkpınar’a kispet, pır pır aynı zamanda da Kırkpınar yaklaştığında onları motive etmek açısından moral yemeği veriyor. Özellikle bu dönemde bizler için çok önemli, esnaf pandemiden çıktı, hepimiz çıktık. Böyle bir zor dönemde bizleri unutmayarak, destek olan Cevat Işık ve kardeşlerine çok teşekkür ediyorum” dedi.