EDİRNE MUHARREM İNCE’Yİ BAĞRINA BASTI. MEMLEKET PARTİSİ EDİRNE İL BİNASI AÇILDI

CHP’nin önceki dönem Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin kurucusu olduğu Memleket Partisi’nin Edirne İl başkanlığı Binası, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin katılımıyla açıldı.
Edirne kent merkezinde büyük bir coşku ile karşılanan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi İl Başkanı Oktay Bozkurt, il yönetimi ve çok sayıda parti yöneticisiyle birlikte yüzlerce Edirneli büyük bir coşkuyla karşıladı.
Edirne’de 14. İl Binasını açtıklarını ifade eden İnce, “ Geçen hafta Muğla, Aydın ve Denizli’deydik. Bugün de Edirne’deyiz. Bakın birkaç gündür “Muharrem İnceyi hapse atacaklar” tartışması aldı başını gidiyor. Bana siyasi yasak getireceklermiş. Ben lafımın arkasındayım. Geri vites yok. Aradan geçmiş 10 sene bana 3 yıl hapis cezası istiyorlar bir de diyorlar ki Siyasetten men olsun. Yani Seçme ve seçilme hakkımı elimden alacaklar.” dedi.

Parti binası önüne büyük bir konvoy ve kalabalık bir grupla gelen Muharrem İnce burada yaptığı konuşmada; “Sloganlarını “Ne cumhur ne millet, tek yol memleket” olarak açıkladık. İktidarına da muhalefetine de başkaldırıyoruz. İki ay sonra göreceksiniz; Allah’ın izniyle ikinci parti olacağız. İki ay sonra görürsünüz” dedi.
YÜREĞİ YETEN ER MEYDANINA GELSİN..!
Tüm Genel Başkanları Edirne’den Er Meydanına davet eden İnce; “ Hepsini Er meydanına davet ediyorum. Yüreği yeten Cesur Yüreğin karşısına çıkar.” Dedi.
“BU İKTİDARDAN DA BU MUHALEFETTEN DE KURTULMAMIZ LAZIM”
Seçim gecesi neredeydin diye soranlara da seslenen İnce; “Sen bana seçim gecesi, sandıklara sahip çıktın da, Adam koydun, gözlemci koydun, sonuçları bana bildirdin de, elimde belge vardı da ben mi çıkmadım. Çıkamadım ki… Çıkartmadınız ki. Onun için Bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtulmamız lazım. NE CUMHUR, NE MİLLET TEK YOL MEMLEKET… boşuna demiyoruz.” dedi.
Meclisin çalışamaz bir duruma geldiğine dikkat çeken İnce; “Bana siyaset yasağı koymaya çalışan savcı herhalde beni Sedat Peker’den 10 bin Dolar Maaş alanlarla karıştırıyor. Bak Savcı sana sesleniyorum; “Yüreğin ne kadar varsa gereğini yap. İdam mı edeceksin?, Hapse mi atacaksın?, Siyasi yasak mı getireceksin?… Yap bakalım…”dedi.

“Bunlar bu toprağın insanına düşman”
TMO’nun buğdayın tonuna 2.250 TL verdiğine dikkat çeken İnce; “Arpanın da Tonuna TMO 1750 TL veriyor. Dışarıdan aldıklarına da 2400 TL veriyor. Yani Çiftçiye 2.250 TL, Arpada 1.750 TL, Dışarıdan satın aldıklarına 2.400 TL veriyor. Dışarıya 2.400 TL vereceğine kendi çiftçine 2400 TL ver ki daha çok eksin. Gerçekten üretime ve yerli olan her şeye düşmanlar. Bunlar bu toprağın insanına düşman.” dedi.

Kendisinin CHP’den neden ayrıldığı konusuna da değinen İnce; “Bu gariban bu partiden niye ayrıldı. Gel bunu milletin gözü önünde tartışalım. Söz veriyorum millet sana hak verirse dükkanı kapatırız. Sorun yok. Bakın Genel Başkan Yardımcısı Halk TV’nin Genel Müdürünü arıyor ve fazla göstermeyin diyor. Utanmıyorlar mı?. Oy da vermediniz zaten… Gelin Televizyonlarda tartışalım. Atatürk’ün emanetine kim ihanet ediyormuş görelim bakalım.” dedi.


Konuşmanın ardından İnce, Partinin Genel Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter vekili, Genel Saymanı ve İl Başkanı Oktay Bozkurt ile birlikte partinin Açılış kurdelesi kesildi.
Açılış töreninden sonra parti Binasını ziyaret eden Genel Başkan İnce daha sonra Edirnelilerle Edirne’nin merkezinde buluştu. Kırkpınar Davul Zurna ekibinin oynayarak eşlik eden İnce Bahşiş vermeyi de ihmal etmedi. Saraçlar caddesinde Bisiklet süren İnce gençlerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Gençlerle Selfi yapmayı da ihmal etmeyen İnce daha sonra Balıkpazarı Caddesi’nde bulunan Esnafı ziyaret edip sorunlarını dinledi.