DÜLGER; “TÜM KADINLARIMIZI PARTİMİZE DAVET EDİYORUZ”

Kadın politikaları Marmara Bölge Koordinatörü Sevda Durgun ve Karadeniz Bölge Koordinatörü Melek Keleş Deva Partisi Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Ziyaretten büyük memnuniyet duyan Edirne Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Dülger ve yönetim üyeleri parti il binasında Kadın politikaları Marmara Bölge Koordinatörü Sevda Durgun ve Karadeniz Bölge Koordinatörü Melek Keleş çeşitli istişarelerde bulundu.


Daha sonra Edirne Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Dülger ve yönetim üyeleri beraberinde Karakasım Köyü’nü ziyaret ederek, çiftçileri n sorunlarını dinlediler.
Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Edirne Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Dülger; “ Karakasım köyünde ziyaret ettiğimiz, Çeltik ile uğraşan köy sakinleri maliyetlerin artmış olmasından, destek alamamaktan muzdaripler. Çiftçi ailece tarım ile uğraşmasına rağmen geçim şartlarının zorlaşmasından dolayı kadın asgari ücret ile özel sektörde çalışmak zorunda kalıyor.


Deva Partisi Edirne İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdiğimiz kadın toplantısında Deva Partisi’nin kadına, gence vermiş olduğu değerden bahsederek Deva Partisi tüzüğünde %35 kadın, %25 genç kotası ve %1 engelli kotası ile bir ilk olduğuna ve ayrıca kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi adına yok hükmünde verilen İstanbul Sözleşmesi feshi kararına karşı başlattığımız imza kampanyası hakkında konuşuldu.
Aralarında ev hanımı, esnaf, biolog, özel sektör çalışanı, öğrenci, güzellik uzmanı olan kadınlarımıza;
Şuan size sihirli bir değnek verilse ilk neyi değiştirmek isterdiniz diye soruldu. Adalet, eğitim, işsizlik gibi cevaplar verildi. Bunların üzerine konuşularak kadınlarımızın iyi temennileri ile toplantıyı sonlandırdık.” dedi.
Deva Partisi kapılarının tüm kadınlara açık olduğunu ifade eden Dülger; “Bizimle olmak isteyen kadınlarımızı aramızda görmekten onur duyacağımızı dile getirmek ve tüm kadınlarımızı partimize davet ettiğimi belirtmek istiyorum.” Dedi.