BU GURUR EDİRNE’NİN, EDİRNELİLERİN..! TEBRİKLER “EDİRNE KOLEJİ”

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü okulumuzun girişine yerleştirdik. Her gün okulumuza girerken bir çift mavi gözün üzerimizde olduğunun bilincinde, gösterdiği hedefin izinde onu selamlayacağız.

Yeni Eğitim-Öğretim yılı için gün sayan Edirne Koleji’nde, başta dış cephesi olmak üzere, sınıflardaki modern tasarım, okul katlarındaki muhteşem resim çalışmaları, okul duvarlarındaki Atatürk posterleri ve okulun giriş kapısının üzerine konan Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dev büstü başta eğitim camiası olmak üzere ‘7’den 70’e tüm Edirne’lileri gururlandırdı.
Edirne’de İstasyon mahallesi Tren Garı yanında uzun yıllar Beykent Koleji olarak hizmet veren Eğitim binası 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren EDİRNE KOLEJİ olarak hizmet vermeye devam edecek. Edirne Koleji Kurucu Müdürü Özalp Aktaç yönetiminde alanında güçlü öğretmen kadrosu ile yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanan Edirne Koleji’nde önemli gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Okul binasına giriş kapısının hemen üstüne konan Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün yaklaşık olarak 4 metre büyüklüğünde devasa büstü kamuoyunda büyük ses getirdi. Başta Veli, Öğretmen ve Öğrencilerde büyük gurur kaynağı olan bu gelişme, Edirneliler tarafından büyük takdir topladı. Edirne Koleji Kurucu Müdürü Özalp Aktaç yaptığı açıklamada; “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü okulumuzun girişine yerleştirdik. Her gün okulumuza girerken bir çift mavi gözün üzerimizde olduğunun bilincinde, gösterdiği hedefin izinde onu selamlayacağız.” ifadelerine yer verdi.