“LALAPAŞA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve beraberindeki heyet Lalapaşa’da bir takım ziyaretlerde bulundu.AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, geçtiğimiz günlerde ilçe başkanları ile yaptığı toplantıdan sonra devam eden çalışmaları yerinde incelemek için Uzunköprü’nün ardından bu kez de Lalapaşa İlçesi’ni ziyaret etti. Başkan İba ve beraberindeki heyeti, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanı Erhan Ayyıldız ve çok sayıda partili karşıladı.


Başkan İba ve beraberindekilerin ilk durağı AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanlığı oldu. İlçe Başkanı Erhan Ayyıldız ve ilçe teşkilatı ile projeleri değerlendirdiklerini aktaran İba, Lalapaşa için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.


“Esnafımızın, bu ülke için değeri çok büyük”
Parti teşkilatının ardından Başkan İba, esnafları ziyaret etti. Esnafların sorunlarını dinleyerek fikir alışverişinde bulunan İba,
“Biz AK Parti olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 yılı hedeflerimize yürürken, gücüne en çok güvendiğimiz meslek gruplarından Esnaflarımızla gönül gönüle, onlara tüm gücümüzle destek olarak ilerlemeyi ilke edinmiş bir partiyiz. Üreten, çalışan, ekonomimize can veren esnafımız her zaman göz bebeğimizdir ve öyle olmaya devam edecektir. Esnafımızın, bu ülke için değeri büyük.” Dedi. Esnafların dertlerini dinlemek, önerilerini almak için her fırsatta sokağa çıktıklarını ifade eden Başkan İba, esnaflara işlerinde kolaylıklar diledi. İşyerlerini ziyaret ederek dertlerinin dinlemelerinden son derece memnun olan esnaflar, Başkan İba’ya teşekkür etti.


Kaymakam Çakal’a ziyaret
Ardından Başkan İba ve beraberindeki heyet Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal’ı ziyaret etti. Ziyarette pandemi süreci ve projeler ile alakalı istişarelerde bulunuldu. Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan ile de bir araya gelen İba, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Lalapaşa’yı hep birlikte daha güzel yerlere getireceklerini söyleyen İba, Başkan Arslan ve ekibini salgın sürecinde özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Başkan İba ve beraberindeki heyet, ardından sırasıyla Ziraat Odası ve Esnaf Odası’na giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı.


“2023 yılı, Cumhur İttifakımız için zafer yılı olacak”
Milliyetçi Hareket Partisi Lalapaşa İl Başkanlığı’na da ziyarette bulunan İba, beraber çok güzel işlere imza atacaklarını söyledi.2023 yılının Cumhur İttifakı için zafer yılı olacağını aktaran Başkan İba, “Biz bir ortaklık değil, gönül birliği kurduk. Cumhur İttifakı, diğer ittifaklar gibi sayısal üstünlük için şer odakları, terör destekçileri ile masabaşında kurulmuş bir ittifak değildir. Cumhur İttifakı, millet için, devlet için, yüreğini ortaya koyan insanların gönül birliği ile güçlerini birleştirmesidir. Cumhur İttifakı olarak bizler aynı hedefler, aynı ülküler, aynı inanç ve milli değerler etrafında buluşmuş kişileriz. Milli ve manevi değerlerimizi gözeten ve bununla birlikte modern medeniyetler seviyesinde, yatırımlarla, hizmetlerle, projelerle ve ortaya koyduğumuz yüreklerimizle büyüyen güçlü bir Türkiye için bir aradayız. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın.” İfadelerini kullandı.