EĞİTİM’DE EDİRNE’NİN PARLAYAN YILDIZI EDİRNE KOLEJİ, YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İÇİN GÜN SAYIYOR

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı için gün sayan Edirne Koleji’ndeki tadilat çalışmalarında son aşamaya gelindi. Edirne’de İstasyon mahallesi Tren Garı yanında uzun yıllar Beykent Koleji olarak hizmet veren Eğitim binası 2021-2022 Eğitim –Öğretim yılından itibaren “EDİRNE KOLEJİ” olarak hizmet verecek. Okul binasının dışında ve içerisinde en ince detayına kadar yapılan tadilat çalışmalarını gören veli ve öğrencileri büyük heyecan sardı. Okulun göz kamaştıran dış cephe çalışması ve okul duvarlarına asılan Atatürk portreleri Edirnelilerin büyük takdirini topladı. Okul içerisinde bulunan bütün sınıflardaki modern dönüşüm ve çok özel tadilat çalışmaları eğitim sektörüne farklılık kattı.
Edirne Ajans Medya Grubunu önceki gün ziyaret eden Edirne Koleji Kurucu Müdürü Özalp Aktaç ve Ana okul ve İlkokul Müdürü Meltem BİLGİN, gazetemize Okulun çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


Edirne Koleji Kurucu Müdürü Özalp Aktaç gazetemize yaptığı açıklamada; “Okulumuz ile ilgili süreç 26 Ekim 2020 tarihinde başladı. 04 Kasım tarihinde de tadilat çalışmalarımıza başladık. Tabi bu binada 22 yıldır eğitim- öğretim devam ettiği için bayağı bir yıpranma söz konusu olmuş. Tadilat çalışmaları geçtiğimiz Mayıs ayı itibarıyla sona erdi. Şu anda Sınıf içi düzenlemeler yapılıyor. Laboratuvarların donanımı, drama sınıfların yapımı, Konferans Salonu’nun yenilenmesi bitti. Artık Temmuz ayı itibarıyla kayıtlarımız başladı ve devam ediyor. İstediğimiz hedeflere çok kısa bir sürede ulaştık. Edirnelilerin gerçekten çok müthiş bir sevgisi ve ilgisini kazandık. Edirne’de lokasyon olarak çok özel bir yerde olan okulumuzun Eğitim kadrosuna da büyük önem verdik. Güçlü bir eğitim kadrosu ile yeni eğitim-öğretim yılına başlayacağız. Eğitimde marka olmayı hedefledik. Tek hedefimiz Kolejin Edirnelilere yerel anlamda nasıl olduğunu ispatlamak. Tüm veli ve öğrencilerimizi okulumuzu görmek için ziyarete bekliyoruz.” dedi.


“Edirne’de bir ilk gerçekleşti”
Okulun 500 öğrenci kapasa sitesine sahip olduğunu ifade eden Aktaç; “Bu kapasitenin 250 si Lise diğer yarısı da Okul öncesi ve ilkokul öğrencidir. 12.500 m2 kullanım alanına sahip okulumuzda, her iki alana sahip 5000 m2 bahçemiz mevcut. Yüzme Havuzu, spor salonları, toplantı salonları, Spor kompleksleri, yemekhanesi, konferans salonu ile okulumuz yeni eğitim-öğretim yılında öğrencileri ile buluşmak için gün sayıyor.” dedi.

OKUL KAYITLARINA İLGİ BÜYÜK.
Geçtiğimiz günlerde kısa sürede 200’üncü öğrenci kaydını gerçekleştiren Edirne Koleji’ne Veli ve öğrencilerin ilgisi de büyük oldu. Dış cephesinden, sınıflara kadar baştan sona her detayı özel olarak tasarlanan Edirne Koleji, güçlü eğitim kadrosu ve lokasyon olarak veli ve öğrencilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.