MÜJDELİ HABER NİHAYET GELDİ!

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, yıllardır kullanılmayan Selimiye Camii çevresinin bizzat Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın talimatlarıyla ve ivedilikle aslına uygun düzenleme yapılacağı müjdeli haberinin tüm halkımızı sevindirdiğini söyledi.

Av. Sinan Tekin açıklamasında şunlara yer verdi, “İhtişamıyla göz kamaştıran medeniyetimizin şaheserlerinden Selimiye Camii’nin Edirne’miz için ne kadar müstesna bir yeri olduğunu her Edirneli hisseder.

Böylesine muhteşem bir eserin mezbeleye dönüşen çevresi hepimizi üzüyordu. Sebep ne olursa olsun, içimizi acıtan bu hal, bu kadar sürüncemede kalmamalıydı. Zaten böyle kapsamlı bir işi Belediyemizin bütçe ve imkanlarıyla olmayacağı da ayrı bir konu.

Neyse ki bu işin bizzat Cumhurbaşkanının takibinde olması işin hızlanmasına katkı vereceğini düşünüyoruz. Bu hayırlı işe başlanacağı günü Edirneliler olarak iple çekiyoruz Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ederiz dedi.

Av. Tekin devamla, “ilerleyen zaman içinde Sultanlar şehri Edirne’miz için önerilerimizi hemşerilerimizle, tüm kamuoyu ile paylaşmayı da görev biliriz. Beklenti ve arzumuz, Selimiye’ ye yakışır bir çevre düzeni yapılmasıdır” şeklinde konuştu.