DARBEYİ AKP 128 MİLYAR DOLARA YAPTI

Halkın hiçbir sorununa çözüm üretemeyen AKP yapay bir darbe gündemi yaratma peşinde boşuna uğraşıyor.
CHP emperyalizme karşı savaşarak kurulmuş bir partidir. Türkiye’deki tüm darbelerde emperyalist ülkelerin parmağı vardır. “İstiyorlar ki gerçekler konuşulmasın. Yapay gündemlerle iktidarda kalalım. O iş bitti. İlk seçimde yolcusunuz. CHP darbelerden en çok zarar gören partidir. 12 Eylül’de kapatılmıştır. Şimdi hiçbir şey üretemeyen, halkın hiçbir sorununa çözüm getiremeyen AKP yapay bir darbe tartışmasıyla günahlarını örtmeye çalışıyor. Türkiye’nin darbe gündemi yoktur ama geçim gündemi vardır”. AKP önce emekli amirallerin açıklaması, o tutmadı şimdi de Grup Başkanvekilimiz Engin Altay’ın açıklamalarını tamamen kesip biçip, bağlamından çıkararak darbe tartışması başlatmak istiyor. Aklı başında olan kimse de bu oyuna gelmedi.
Kendileri ülkeyi yönetememesinin hesabını vermek yerine olmayan konularla gündemi meşgul etmeye çalışıyorlar. İşçi, esnaf, çiftçi, işsiz, emekli bu günlerde nasıl geçinir? Ne yer? Ne içer? Önce bunlara cevap versinler. Biz CHP olarak darbelere karşı bedel öderken, partimiz kapatılırken, AKP kurulmak için Amerika’dan icazet alıyordu. Amerikalılara ne kadar ‘kullanışlı’ olduklarını anlatıp duruyorlardı. Şimdi çıkmış ‘vay darbe!’ diye bağırıp duruyorlar. AKP tam da 12 Eylül ürünüdür. 12 Eylül zihniyetinin devamıdır. Artık bıkkınlık bir yana mide bulantısı veren bu darbe söylemlerini bıraksınlar ve milleti nasıl kuru soğana, patatese muhtaç ettiklerini anlatsınlar.
Her ortaya çıkan AKP’li 128 milyar dolar için farklı masal anlatıyor. Şu 128 milyar doların ne olduğunu biri doğru düzgün anlatsın bakalım. Bu paralar kimlere gitmiş? Kimler bu rezervlerin harcanmasından ne kadar götürmüş görelim. Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin Altay konuşmasıyla ilgili ‘Bu konuşmadan darbe algılayanların IQ’sü ayakkabılarının numaraları kadardır’ açıklamasını yapmıştı. 128 milyar doların verilemeyen hesabına ve darbe çığırtkanlığı yapanlara bakınca bu açıklamanın ne kadar doğru olduğunu net olarak anlıyoruz.”