AYNI COŞKU, AYNI HEYECAN, AYNI GURUR

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm Edirnelilerin ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Egemenliğimizin 101. yıllını ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu özel günü pandemi koşullarına rağmen aynı heyecan, aynı coşku ve aynı gururla kutlamaya devam edeceğiz. Biliyorum çocuklar, 2 yıldır 23 Nisan’ı evlerinizde kutluyorsunuz ama size söz veriyorum ki pandemi sona erdiğinde 23 Nisan’ı Edirne’nin sokaklarında, parklarında doyasıya kutlayacağız” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kapılarını açarak, 23 Nisan’ı tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Hiç kuşkusuz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan yeni Türk Devleti, bağımsızlık ve egemenliğini  TBMM’nin açılışı ile taçlandırmış; milletin iradesinin üstünde hiçbir gücün olmadığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu nedenle 23 Nisan bir milletin bağımsızlığının göstergesidir. Türk Milleti atalarından miras aldığı bu bağımsızlık meşalesini geleceğimizin teminatı çocuklarımız sayesinde ilelebet yaşatacaktır.

Sevgili çocuklar, maalesef pandemi koşulları nedeniyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan’ı evlerimizde kutlayacağız. Birbirimizden ayrı, evlerimizde ama daha büyük bir gururla… Heyecanınızı hissedebiliyorum ve biliyorum ki sizler yine evinizin en güzel köşesini Türk Bayrakları ile donatacak, şiirler okuyacak, en güzel kıyafetlerinizi giyeceksiniz. Ve sizlere söz veriyorum ki pandemi son bulduğunda 23 Nisan’ı Edirne’nin sokaklarında, parklarında oyunlarla, konserlerle, birbirinden güzel etkinliklerle hep birlikte doyasıya kutlayacağız.

Demokrasinin, aziz Türk Milleti’nin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümünde, tüm hemşerilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Büyük Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum”