DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI ARDA: BU YARDIM DEĞİL İTİRAFTIR.

TMO’nun ihtiyaç sahiplerine patates ve soğan dağıtılması üzerine açıklamalar yapan DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda bunun bir prestij meselesi veya jest olarak gösterilmeye çalışıldığını ancak bu kampanyanın olsa olsa milletin perişan halini açıkça ortaya koyan bir itiraf olduğunu dile getirdi. Hepimiz televizyonlarda izledik, kamyonların üzerine bayraklarımız asılmış, sanki afet yaşamış bir komşu ülkeye yardım gönderir gibi ya da Afrika ülkelerine yardım gönderiyor gibi görüntüler veriliyor. Aslında olan ise kendi vatandaşlarımıza kuru soğan ve patates dağıtılmasından ibaret bir durum.

Daha önce de bunun benzerini tanzim satış çadırlarında yaşamıştık. Sorunların böyle çözülebilmesi mümkün değil, 10 kg kuru soğan, 20 kg patates dağıtarak milletin dertlerine çözüm bulunamaz. Milletle iktidar arasında kopmuş olan bağlar yeniden tamir edilemez.

İktidarın oylarındaki erime durdurulamaz.

İktidarın oylarındaki erime durdurulamaz. Bunu yaparak aslında ister istemez ülkemizde yoksulluğun nasıl derinleştiğini nasıl dayanılamaz noktalara geldiğini gösteriyorlar, daha önce salgının başlangıcında topluma IBAN verilmesinin devamı niteliğinde uygulamalar bunlar..
Bizler aşının yaygınlaşması, işsizlik, hayat pahalılığı, pandeminin kontrolden çıkması gibi çok yakıcı sorunlarımıza çözüm beklerken böyle sembolik yardımlar milletin yaralarını iyileştirmek bir yana pansuman bile olamaz diye konuştu. Son olarak bu patates ve soğan kamyonlarının törenlerle karşılanması ve bu yardımlar ihtiyaç sahibi insanlara kamu görevlileri eliyle dağıtılırken fotoğraflanarak servis edilmesinin de üzücü olduğunu belirten İl Başkanı Arda, bizim ne geleneklerimizde ne medeniyetimizde bu şekilde yardım yapılması yok, yardımın insanları incitmeden gizli yapılanı makbuldür, bu sebeple bu kampanyaya vesile olan yetkililerimizi daha hassas olmaya davet ediyorum diye konuştu.