Sarıgül: “En büyük güç; yurttaşlarımızın demokratik gücüdür.”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül dur durak bilmiyor. Partisinin kuruluşundan buyana 60 ilde teşkilatlanmasını tamamlayan Sarıgül büyük kurultay icin Kolları sıvadı. Mart ayın da Edirne İktidara hazırlık merkezi açılışını büyük bir coşkuyla yaparak Edirne de “ Trakya’yı Dubai Yapacağız “ sözünü veren Sarıgül bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne’ye geldi. Edirne Gişelerinde Parti yöneticileri tarafından karşılanan Sarıgül ilk olarak Selimiye Cami’ni ziyaret etti.
“Demokrasi, bir ülkenin hak ve özgürlükleridir. “
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 103 Amiral hakkında açıklamalarda bulundu:


Türkiye’de ne yazıkki demokrasinin yeteri kadar kavranmadığını, demokrasinin ne olduğunu hala anlamayanların olduğunu görüyoruz. Demokrasi, bir ülkenin hak ve özgürlükleridir. Ülkemizdeki herkes sandığa saygı gösterilmelidir. Herkes, görüş ve düşüncelerini söylemekte serbesttir.
Ancak askerlerimiz; sadece BAYRAĞIMIZI, TOĞRAĞIMIZI, HUDUTLARIMIZI korumakla görevlidir.
Siyasal gelişmeler mutlaka ülkedeki siyasi partilere bırakılmalıdır. Kışlaya siyaset girmemelidir. Kışla da siyasete karışmamalıdır.
Niye gece yarısı?
Niye generaller?
Kabul edilebilir bir olay değildir…
Montrö, Türkiye’nin tapusudur. Uluslararası alanda çok önemli diplomatik bir başarıdır.


Haklı olmak ayrı ama haklıyken haksız duruma düşmemek lazım.
Bu bildiri amacını aşan, haddini aşan, hiçbir demokratik ülkede kabul edilmesi mümkün olmayan bir açıklamadır.
Hangi mantıkla, hangi amaçla gece saat 3’te neden ihtiyaç duyulmuştur? Bunların üstünde detaylı durulması lazım.
Türkiye Değişim Partisi’nin anlayışı; seçimle gelen seçimle gider.
En büyük güç; yurttaşlarımızın demokratik gücüdür.
Milletimizin iradesinin üstünde hiçbir iradenin kabul edilmesi mümkün değildir.
Muhalefet partileri görevlerini yapamadıkları için, birilerine bildiri yazma fırsatı verilmiştir.
Türkiye Değişim Partisi herkesi sağ duyulu davranmaya, demokratik halk ve özgürlüklerin korunması noktasında kararlı bir biçimde davranmaya davet etmektedir.”dedi.


Açılışlarında Kurmaylarını yanından ayırmayan Sarıgül yarında büyük bir kurmay ordusuyla Edirne’de ki ziyaret kapsamında tarihi çarşılarda faaliyet gösteren Esnafı Ziyaret etti. Esnafın Sorunlarını dinleyen Sarıgül, daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

Sarıgül’ün ziyaretinden büyük memnuniyet duyan Başkan Gürkan; “TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 4 gece konakladığı Atatürk Odası’nı ve bizleri ziyaret etti. Kendilerine belediyemiz tarafından bastırılan Nutuk kitabı ile Edirnekâri hediye ettik. Nazik ziyareti için teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi. Sarıgül’ün Edirne programı Muhtarlar, Gaziler Derneği, Hastane Şehitliği, Esnaf Odaları Ziyareti, Baro Başkanlığı, Şehitlik Ziyareti ile son buldu.