KEŞAN’A YEDAM AÇILIYOR

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu yaptığı açıklamada; “Bizim göreve gelmeden önce Keşan’da Keşan Belediyesi olarak “Bağımlılık Merkezi” açma gibi bir projemiz vardı. Bu projemizin çalışmaları neticesinde, Türkiye’de bu işi profesyonel ve Devlet kontrolünde yapan YEŞİLAY  Derneğimizi Belediyemizin ve Valiliğimizin desteği ile ilçe bazında ilk olacak bir imzaya sebep olduk. YEDAM’ı  Keşan’da kurmak için son son  iki gündür ciddi anlamda temaslarımız var. Edirne’nin artık iki tane YEŞİLA’ı olacak. Bununla ilgili yer, konum, bina tahsisi konusunda ortak görüşlerimizi sonuçlandırdık. Artık rapor halinde Ankara’ya sunuyoruz. Önümüzdeki yakın süreçte inşallah Keşan Yeşilay’a kavuşacak.”dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı YEDAM-1024x683.jpg

YEŞİLAY’ın Keşan’da yaklaşık olarak 120 bin nüfus’a  yani Keşan, Enez ve İpsala’ya hizmet edeceğini ifade eden Helvacıoğlu; “120 bin nüfuslu olan bu 3 ilçenin merkez merkez noktasındaki YEŞİLAY bağımlılık konusunda mücadelesini sürdürecek.” dedi.

“KEŞAN’DA BAĞIMILILIK KONUSUNDA ÖNEMLİ VAKALAR YAŞANIYOR”   

Bağımlılık konusunda Keşan’da ciddi anlamda vakalar yaşandığının altını çizen Helvacıoğlu; “Keşan’da ki vakalarımız 120 km mesafedeki ilimize Edirne’ye  geliyor. Artık 120 km gitmelerine gerek kalmayacak. İncelediğimizde; Bağımlı insanlarının ekonomik  seviyesinin  düşük anlamına geliyor. Tesisimiz, Teknoloji, Tütün, Alkol, kumar, Uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere 5 alanda mücadele hizmeti verecek. Bunun yanında  6-7 kişilik bir istihdam sağlanacak. Bu vesileyle Keşan’da önemli bir sorunun çözümüne kavuşmuş olacağız.”dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı YEDAM2-1024x683.jpg

HELVACIOĞLU’NDAN EDİRNE YEDAM’A ZİYARET

Yeşilay Edirne Şubesini Ziyaret eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yeşilay Şube Başkanı Sebahattin bilgiç ile Keşan’da Kurulacak olan “YEDAM” (Yeşilay Danışmanlık Merkezi)  hakkında toplantı yaptı. Helvacıoğlu yaptığı açıklamada;  “Keşan’da Da Kuracağımız Ve İlçe Bazında İlk Olma Özelliği Taşıyacak Yeşilay Danışmanlık Merkezi Yedam’ın Edirne’deki Örnek Hizmet Uygulamasını Yerinde İnceledik. Yeşilay Edirne İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettik. Marmara Bölge Koordinatörümüz Sebahattin Bilgiç Ve Ekibine Samimi İlgileri Nedeniyle Teşekkür Ediyoruz. Keşan’ımızda Yeşilay’la Bağımlılık Türleri Ve Tedavisine Dair Farkındalık Oluşturacağız Yeşilay Edirne İl Müdürlüğümüzü ziyaret ettik, YEDAM’ın örnek hizmetlerini yerinde inceledik. Keşan’da kuracağımız YEDAM’la uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları eşliğinde bağımlı bireylere hem arınma hem de maddeyi bırakma sürecinde psikolojik ve sosyal destek vereceğiz.”dedi.