Keşif İzi programının ilk konuğu Yeşilay Şube Başkanı Bilgiç Oldu

Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç RadyoSu’da yayınlanan Keşif İzi programının konuğu oldu. 92.2 frekansından yayın yapan Radyo Su’da yayınlanan ve Elif Barut’un sunduğu “Keşif İzi” programının konuğu olan Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç, Yeşilay’ın Edirne’deki çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bilgiç konuşmasında; “Yeşilay 120 Şubesi ve 81 ülke Yeşilay’ı ile bağımlılıklara karşı faaliyet gösteren bir cemiyettir. Yeşilay ilk olarak Alkol bağımlılığına karşı kurulmuş bir cemiyettir. Daha sonra da gelişen şartlar neticesinde Tütün, ve sigara ile ilgili, Uyuşturucu maddeleri ile ilgili, yine madde bağımlılığı ile ilgili, kumar bağlılığı ve en sonra da  teknoloji bağımlılığı ile ilgili 5 alanda faaliyet gösteren bir cemiyettir. Gayemiz bağımlılıklara karşı bilinç oluşturmak ve sağlık yaşama teşvik etmektir.  Ben çocukluğumdan beri birilerine yardım etmek için bu kutsal görevin içerisindeyim. Yani hizmet sevdası  ve gayreti içindeyim. İnsanların dertlerine  ve acılarına Yeşilay olarak bizler çare aramaya çalışıyoruz.  Bizler Toplum olarak Bağımlılara destek olmamız lazım. Onlara yardımcı olmalıyız.

YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) ne vatandaşlarımız 115 yada  444 79 75 i arayarak vatandaşlarımız ulaşıyor ve psikolojik destek hizmeti alıyor. Bu hizmetler tamamen ücretsizdir.  Ayrıca Yeşilay’dan ve YEDAM’dan hizmet alan tüm vatandaşlarımızın isimleri gizlilik çerçevesi içindedir. Kimse ile paylaşılmamaktadır. İnanın ben bile hizmet alan vatandaşlarımızın ismini bilmiyorum.

Bu arada şunu da ifade etmek istiyorum, Halkımızın, kamu-kurumların, Yeşilay ile ilgili kime ulaştıysak buna BASIN-YAYIN da dahildir. Hepsinin büyük desteğini aldık. Buradan ben Yeşilay’a destek veren herkese teşekkür ediyorum.”dedi.