Gürkan: “Adalete güven Bulgaristan’da saklanmakla, Kanun kaçakçılığı ile olmaz”

MAHKEMEDEN VE ADLİ TIPTAN NEDEN KAÇIYORSUN EY KANUN KAÇAĞI.!

2 yıl önce Edirne Adliyesinde görülmeye başlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Şükrü Benli’nin hem MÜŞTEKİ hem de  Sanık olarak devam eden  bir dava nedeniyle, geçtiğimiz  hafta sonundan itibaren Ulusal bir haber kanalı tarafından   Pazar günü Edirne Adliyesi önünden SON DAKİKA etiketiyle Canlı yayınlar yapılarak hakkında karalama haberler yapıldığını söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Bu Havuz medyasının haber kanalı daha önce’de İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında da bu tür haberler yaparak dram yaratmak istemiş  ve kamuoyunda komediye dönmüştü. Şimdi aynı şeyleri  Edirne’de de yaşamaya devam ediyorlar” dedi.

“ÇOCUK TACİZCİSİ ŞAHIS YURT DIŞINA NEZAMAN VE NİÇİN KAÇTI?”

15 Temmuz 2016 Darbe Girişiminden kısa bir süre sonra,  Ağustos 2016 tarihinde Cezasını çektiği Açık Cezaevinden izinli olarak çıkan Şükrü Benli’nin  Bulgaristan’a kaçtığını ve bu kanun kaçağının, Malum Havuz medyasının haber kanalları tarafından Canlı yayın bağlantısı yapılarak,  parlatılması ve şov yapılmasının bir komedi olduğunu ifade eden Gürkan; “Malum şahıs Televizyonlarda bu olaydan sonra yurt dışına kaçtığını söylüyormuş, olayın yaşandığı tarih ise Aralık 2018, o şahsın Yurt Dışına kaçtığı tarih ise Ağustos  2016’dır. Hani bu olaylardan sonra yurt dışına kaçmıştı. Bu olayla şahsın yurt dışına çıkışı arasında 2 yıl gibi bir zaman var. Bakın Bu şahıs 15 Temmuz 2016 hain Feto Darbe girişiminden sonra  yani Ağustos 2016’da yurt dışına kaçmıştır. Sizce ilginç değil mi? Ama bunu kimse sormuyor? Bunu o anlı şanlı Ulusal haber kanalları sormuyor.” dedi.

“Kanun Kaçağı Adeta bir suç makinesi”

15 Temmuz Darbe girişiminden hemen sonra Yurt dışına kaçan Kanun Kaçağı Ş.B’nin Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde 80’den fazla  soruşturma dosyası bulunduğunu belirten Gürkan; “Bu kanun kaçağının, Edirne Ağır Ceza ve Asliye Ceza Mahkemelerinde devam eden 10’ndan fazla mahkeme dosyası vardır ve toplam cezası 10 yıla yaklaşan 5’ten fazla kesinleşmiş mahkumiyet kararı vardır. İstinafta bekleyen dosyaları vardır. O birkaç haber kanalının parlatmaya çalıştığı adamın profili budur. 15 Temmuz Darbe Girişiminden sonra Ağustos 2016’da yurt dışına kaçan, Hakkında kesinleşmiş Çocuk tacizcisi ve çocuğa istismardan ceza almış, Başsavcılıkta hakkında 80’den fazla soruşturma dosyası olan, 10’dan fazla devam eden Mahkemesi olan ve 10 yıla yakın 5’ten fazla kesinleşmiş mahkumiyet kararı bulunan bir şahıstır.”dedi.

  TÜM GERÇEKLER VE BELGELER DAVA DOSYASINDA VAR.!

CHP Edirne  İl Binasında Düzenlenen Basın Toplantısına İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi ve Gürkan’ın Avukatları katıldı.  2 yıl önce başlayan ve Edirne Adliyesinde devam eden dava hakkında bilgi veren Gürkan;  “Benimde Müşteki sanık olarak yargılandığım Yaklaşık 2 yıldır Edirne Adliyesinde devam eden bir dosya var.  Ama Pazar günü Televizyonlarını açan Vatandaşlarımız sanki Pazar günü olağan bir şey olmuş, ilk defa dava açılmış, ilk defa yargılanmaya başlanmış, işte Başkan ve diğer sanıklar, müştekiler sanki adliyenin içindeymiş gibi Adliyenin önünden böyle akıllara sığmayacak, komediyi aşan bir dram yaratılmaya çalışıldı.”dedi.

Tüm Gerçeklerin Dava dosyasında yer aldığını ifade eden Gürkan; “ Bugüne kadar hakkımda yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar hakkında devam eden yargı sürecine saygımdan ve ülkemizin ve Edirne’nin sorunları arasında kendi hakkımdaki konuların konuşulmasından daha önemli gündem maddeleri olduğunu düşündüğünden açıklama yapmamayı düşünmüştüm. Fakat gelinen noktada, büyük bir bilgi kirliliği oluştuğu, hem Edirne hem de Ülke gündemini meşgul etmektedir.  Hakkımda yürütülen soruşturma ve kovuşturmanın birilerinin  siyasi malzemesi, gündeme gelme amacı ve şahsım üzerinden  Cumhuriyet Halk Partisi Tüzel Kişiliğine saldırı malzemesi edinmeye çalışılmaktadır. Kötü niyetli kişilerin adil ve bağımsız Türk Yargısını etkileme çabalarına fırsat vermeden ve yine devam eden yargı sürecine de zarar vermeden doğruları sizlerle paylaşacağım.

MALUM HABER KANALI YİNE MADARA OLDU..!

O kadar saçma ve mantığa haykırıdır ki; Pazar günü Edirne Adliyesi önünden canlı yayın yapılıyor. Sanki Adliye açık, adliyede benimle ilgili bir dava görülüyor. Sanki o an itibarıyla adli bir işlem yapılıyor gibi utanmadan ve sıkılmadan SON DAKİKA etiketiyle paylaşıp boş gündem  yaratma ve karalama yapılmaya çalışılıyor ve sonunda o Haber kanalı her zaman yaptıkları gibi madara oluyor.

BULGARİSTAN’DA KAÇAK OLARAK YAŞAYAN SÖZDE GAZETECİ VE ÇOCUK İSTİSMARCISI

Daha sonra bu haber kanalı gün içinde Bulgaristan’da kaçak olarak yaşayan ve kendisinden başka kimsenin gazeteci demediği bir şahıs canlı yayına bağlanarak bir takım iftira ve yalanlarla ilgi çekmek ve gündeme gelmeye çalışıyor. Bu kişi hakkında çocuğun cinsel istismarı da dahil olmak üzere bir çok konuda hüküm var. Bu şahıs hakkında  15 yaşında bir kız çocuğuna cinsel istismardan kesinleşmiş hüküm var. Yani bu bir Çocuk tacizcisidir.  Bazı Televizyon kanallarının işkence görmüş bir kahraman edasıyla Televizyonlara çıkarttığı bu şahıs Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri tarafından “Çocuk Tacizcisi olarak” hüküm giymiş bir şahıstır.” Dedi.

TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORSAN NEDEN BULGARİSTAN’DASIN?

Bulgaristan’da kaçak olarak yaşayan Ş.B’nin canlı yayına çıktığı haber kanalında “Türk Adaletine güveniyorum” dediğini ifade eden Gürkan; “Hepimiz Türk adaletine güveniyoruz. Buradan soruyorum, Türk Adaletine güveniyorsan neden Bulgaristan’dasın? Kaçaksın, hakkında verilen bu kadar mahkumiyetten ve devam eden dosyalardan neden kaçıyorsun? Bakınız Bu kanun kaçağının da benim de hem  MÜŞTEKİ hem de SANIK olduğumuz dosya aynıdır.  Bu dosyada kendisi de sanık ve şüphelidir.”dedi.

MAHKEMENİN “MUAYENE” DAVETİNE GELMEDİ

Türk adaletine güvenen kanun kaçağı Şükrü Benli’nin  mahkeme tarafından muayenesinin yapılmak üzere Türkiye’ye davet edilmesine rağmen randevu gününde hazır olmadığının mahkeme tutanaklarında da yer aldığını ifade eden Gürkan; “Mahkeme bir karar aldı ve bu kanun kaçağı Şükrü Benli’ye 2 Mart “2020’de gel, biz adli tıpa yazı yazdık. Adli Tıpa git muayeneni ol ve iddialarını kanıtla ve bizde ona göre işlem yapacağız” dedi. Bu kanun kaçağı da gelmiyor.  Peki niçin gelmezsiniz? Bakın asıl sorulması gereken budur. 1-Mahkemelere güvenmiyorsunuzdur.  2-Adli Tıpa güvenmiyorsunuzdur. 3- En Önemlisi: Kendinize güvenmiyorsunuzdur. Çünkü söyledikleriniz doğru değildir. Adli tıpta gerçekler ortaya çıkacaktır. Niye gelip muayene olmuyorsunuz, iddianızı kanıtlama çabasına birle girmiyorsunuz. Sadece Televizyonlarda boy gösterip iftira ve çamur atmaya devam ediyorsunuz.  

“TÜRK ADALETİNE ASIL GÜVENEN BEN VE BU DOSYADA YARGILANAN DİĞER SANIKLARDIR”

Bulgaristan’da kaçak olarak yaşayan Çocuk İstismarcısı Şükrü Benli’nin, Güven Duyduğu Türk Adaletini yanıltmak için bazı Televizyonların canlı yayınlarına çıkarak yalan yanlış bilgiler verdiğini ifade eden Gürkan; “Tür adaletine asıl güvenen ben ve bu dosyada yargılanan diğer sanıklardır. Bakın hayatımda ilk kez devam eden bir mahkeme ile ilgili açıklama yapıyorum. O da yine adalete olan saygım nedeniyle kelimelerimi çok özenle seçerek bunu yapıyorum.  Ben çağrıldığım zaman adli makamların huzurunda oluyorum. Hakkımda verilen olumsuz yada olumlu karara hiçbir beyanda bulunmuyor ve eleştiri yapmıyorum.  10 gün önce bu olayla bağlantılı bir dosyadan 15 Temmuz benimle ilgili dosyadan, 2 ay 15 gün ceza verildi.  Açıklanması geri bırakıldı. Bakın benim, Türk adaleti şöyledir, hakimler böyledir diye bir açıklamamı duydunuz mu? Elbette ki suçsuzum. Ama Sonuçta ortada Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin verdiği bir karar var ve geçerli olan da o karardır. Bu karara hepimiz “doğru değildir” desek te saygı göstermek ve uymak zorundayız.”dedi.

NEDEN MAHKEMEDEN VE ADLİ TIPTAN KAÇIYORSUN EY KANUN KAÇAĞI.!

Çocuk Tacizcisi Şükrü Benliye Basın aracılığı ile seslenen Gürkan; “Şimdi Bu sözde Adalet Savaşçısına buradan sesleniyorum; Adalete güven Bulgaristan’da saklanmakla, Kanun kaçakçılığı ile olmaz, Hakimin karşısına çıkmaklar olur. Hakkındaki iddialardan korkusu olan adaletten kaçar. Ben adaletten kaçmadım ve kaçmayacağım. Çünkü ben adaletten korkmuyorum. Yaptıklarımdan aklanacağımdan eminim. Beraatımı ispatlamak için Türk yargısının huzurundayım .  Sende gel Adalete olan Saygını ve güvenini bütün Edirne halkı görsün. Sana yapıldığını iddia ettiğin suçları ispatlamanın tek yolu hakimin karşısına çıkmandır. Bulgaristan’la Edirne arası  30 dakika. Gel kendini kanıtla. bu imkanın var. Neden Mahkemeden ve Adli Tıptan kaçıyorsun?” dedi.

“15 TEMMUZ GECESİ NELER YAŞANDI.. İŞTE GERÇEKLER…”

Kendisinin ve arkadaşlarının 15 Temmuz gecesi bulunduğu bir ortamda yapmış olduğu bir konuşmayı hiçbir rıza ve izni olmaksızın Şükrü Benli denen şahsın, kameraya aldığını ifade eden Gürkan; “İşin garip tarafı o gece o mekanda olan bir çok kişi cep telefonları ile o anı kaydetmiştir. O gece söylediğim şarkılar bir çok kişi tarafından görüntülendiği halde sadece bir kişi tarafından şantaj malzemesi yapılmıştır ve çıkar amacıyla kullanılmıştır. Bununla ilgili tüm belgeler tanıklarıyla mahkemede dava dosyasına kondu. Zaten kendisi de bu dosyadan tehdit ve şantajdan sanık olarak yargılanmaktadır ve hakkında yakalanma kararı vardır. Bu kişi bir çok farklı kişi ve kanalla bu görüntüler sebebiyle şahsımdan önce 50 bin EURO, Sonra 40 BİN EURO, 25 BİN , 15 BİN, son olarak ta 5 BİN  ve  3 Bin EURO olmak üzere bedeller istemiş ve bu bedelleri kendisine vermezsem görüntüleri basınla paylaşacağını söylemiştir.  Bunu paylaştığı kişiler içerisinden Edirne’de gazeteci arkadaşlarım da var. Benim yakın çevremden arkadaşlarım da var.  Bunların büyük bir kısmı mahkeme huzurunda tanık olarak beyanlarını verdiler ve  bu kişinin belgelerini ve mesajlarını mahkemeye sundular. Bakın orada açık açık şunu söylüyor: “Bulgaristan’da yaşamak pahalı. Eğer Başkan bu parayı bana vermezse Ben HAMDİ SEDEFÇİ’ye yaptığım gibi, yönetimin her zaman açıkları vardır. Onunla ilgili her şeyi yazarım.” Aynen ifadesi budur.  Bununla ilgili mahkemede dosyada duran ses kaydı var.  Fakat ne acıdır ki hakkında bu kadar yakalanma kararı olan, Çocuğa cinsel istismar suçu işlemiş, Kadına şiddet suçu işlemiş bu kişi sanki bütün bunları yapmamış, sözde gazetecilik yaptığı dönemde facebook üzerinden Edirne’deki esnafların eksiklerini gündeme  getirerek onları tehdit etmiş ve onlardan şantajla para almaya çalışmış bir kişidir. Çıkıp Edirne’deki esnaflara da sorabilirsiniz. Benim isim vermeme gerek yok. “dedi.