Survivor’da yarışan Güreşin Başpehlivanına Yarışmayı Bırak Çağrısı

Survivor 2021’de “Ünlüler”de yarışan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin  Eski Başpehlivanı İsmail Balaban’a , başta Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim olmak üzere  Güreşin başpehlivanlarından  “Survivor”ı bırak çağrısı geldi.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 18 yıl boyunca kıran kırana mücadele eden unutulmaz başpehlivan Abdullah Ersoy Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kanal Sahibi ve SURVİVOR’un yapımcısı olan Acun Ilıcalı’ya sert tepki göstererek, Ilıcalı’yı Yarışmacılara köle muamelesi yapmakla suçladı. Ilıcalı’nın reyting uğruna istediği bölümleri yayınladığını ifade eden eski Başpehlivan Ersoy; “Canımızı acıtıyor. Efendi bir başpehlivanımız gaflete düşüp bu daveti kabul etmiş olabilir. Ben şahsen baştan karşı çıkmıştım. Destekleyenlerde oldu. Ama şu anda gidişat iyi değil. Şu anda topyekun birlik olup bu programı protesto edip şampiyonumuzu çekmeliyiz. Kanal sahibine haddini bildirmeliyiz. Bizim yağlı güreşimizin de “ Kırkpınarımızında reklama ihtiyacı yoktur. Pirimiz üstadımız Hazreti Hamza dır. Buradan yağlı güreşin ne yazık ki himayesinde olan Güreş federasyonuna sesleniyorum. Sen ne iş yaparsın. Medeni iftiharımız PEHLİVAN ımız rencide ediliyor. Yağlı güreşimiz rencide ediliyor sen nerdesin? Sen bu işe niye izin verdin. Niye tepki göstermiyorsun. Güreşe ve güreşçimize böyle mi sahip çıkıyorsun? Son olarak şunu yazayım bu lafta yarışma proğramında işler daha kötüye gitmeden önlem alınmalı. Selamlar saygılar.” ifadelerine yer verdi.  

KIRKPINAR AĞASI SEYFETTİN SELİM’DEN  DESTEK!

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Başpehlivanı Abdullah Ersoy’un bu paylaşımı başta güreş camiası olmak üzere kamuoyunda büyük ses getirdi. Kırkpınar’ın Efsane Ağası Seyfettin Selim de, Ersoy’un bu paylaşımına destek vererek, Başpehlivan İsmail Balaban’ın SURVİVOR’u bırakmasını ve orada kazandığı paranın aynı miktarının kendisi tarafından karşılanacağını söyledi.  Sosyal Medya’dan paylaşım yapan Kırkpınar Ağası Selim;  “Aynen katılıyorum programı bıraksın gelsin ne kazanıyorsa desteği ben vereceğim kırkpınar ağası olarak kendini orada küçük düşürmesin yapılan saygısızlıklara boyun eğmesin. O Türkiye’nin başpehlivanıdır. ”dedi.  

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı seyfettin-selim.jpg