Belgin iba: ““Salgında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz”

‘14 Mart Tıp Bayramı’ nedeniyle bir mesajı yayımlayan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, emekleri, fedakârlıkları ve ‘önce insan, önce sağlık’ diyerek mesai kavramı gözetmeden özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının özellikle salgınla mücadele döneminde değerlerinin daha fazla anlaşıldığını vurguladı.
“Salgında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz”
14 Mart 1827 tarihinin ülkemizde modern tıbbın başlangıcı olarak kabul edildiğini ve 1976 yılından itibaren 14 Mart tarihini de içine alan haftanın Tıp Bayramı olarak kutlandığını ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Özellikle salgın döneminde gece gündüz demeden fedakârca çalışarak cana can katan sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Her birine gösterdikleri çaba ve gayretten dolayı teşekkür ederiz. Salgınla mücadele sürecinde yenik düşen ve hayatını kaybeden sağlık çalışanları, eczacılar ve doktorları saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.
“Vatandaşlarımızdan sağlık çalışanlarına destek olmalarını bekliyoruz”
Türkiye’de ilk olarak 11 Mart 2020’de etkisini gösteren ve halen devam eden Kovid-19 salgınının bir savaş olduğunu aktaran Başkan İba, bu süreçte fedakârca görev yapan ve yoğun bakım servisindeki hastaları yaşatmak için mücadele veren sağlık çalışanlarına vatandaşların da tedbirlere uyarak destek olması ve yardım etmesi gerektiğinin altını çizdi.
Salgınla mücadelede en çok yorulan meslek gruplarından birisinin sağlık çalışanları olduğuna değinen Başkan İba; “Salgınla mücadele sürecinde mutant virüsün de yayılmasıyla birlikte daha zor bir sürece girdik. Bu süreçte her zamankinden daha fazla tedbirli olmamız ve sağlık çalışanlarına bu şekilde destek olmalıyız. Salgının bir an önce bitmesini istiyorsak kurallara uyum konusunda 2 kat daha fazla önlem almamız gerekiyor. Gelin hep birlikte mücadele edelim ve bu sürecin üstesinden el ele vererek gelelim” dedi.