ERBAKAN HAYIRLARLA ANILIYOR

Milli Görüş Lideri, 54. Refahyol Hükümetinin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan hayırlarla anılıyor.

Merhum Erbakan’ın vefatının 10. yılı münasebetiyle Milli Gazete’nin hazırladığı ve büyük ilgi gören “Erbakan Özel Sayısı” ülke çapında dağıtılarak milyonlara ulaştırıldı.

Edirne merkez ve İlçelerinde de vatandaşlarımıza ulaştırılan özel sayı büyük ilgi gördü ve Erbakan rahmetle anıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkan Yardımcısı Kadir İriş, geçtiğimiz hafta Meriç İlçesini ziyaret ederek vatandaşlara ‘Erbakan Özel Sayısını’  ulaştırıp Esnaf ve Çiftçilerle görüşerek kendilerini dinlediklerini belirtti.  Kadir İriş, “Covid-19 salgını sebebiyle bir yıldır devam eden kısıtlamalar vatandaşlarımızı canından bezdirir duruma gelmiştir. Esnaflarımızın pek çoğu iş yerlerini açamamakta ya da kısa aralıklarla açıp kapatmaktadırlar. Kira, Bağkur, Sigorta ve diğer giderlerini karşılayamadıkları için bankalara müracaat etmekte, banka borçları kabardıkça kabarmaktadır. Büyük bir kısmı evine ekmek götüremeyecek duruma gelmiştir” açıklamasını yaptı.

Kadir İriş devamla, “ Diğer taraftan en uç beldelere kadar şubelerini açan zincir mağazalar, zor günler geçiren esnaflarımızın adeta ekmeğine göz dikip haksız rekabetlerini sürdürmektedirler” diyerek iktidarın buna acil çözüm getirmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Ziraat ve Hayvancılıkla meşgul olan köylülerimizin ise gübre, ilaç, akaryakıt, elektrik ve yem fiyatlarında geçen yıla göre yüzde 40-60 oranlarında fiyat artışları olduğunun altını çizen Kadir İriş, “Çiftçimiz, böyle yüksek oranda artış gösteren girdilere karşı ürettiklerini düşük oranda fiyatlarla satmak zorunda kalıp işin altından kalkamaz hale gelmiştir. Kendilerine verilen ürün desteklerinin bu günkü şartlara göre gözden geçirilerek mağduriyetlerinin giderilmesini beklemektedirler.  Saadet Partisi olarak İktidardan, 54. Hükümetin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Çiftçiye, Esnafa, Memura, İşçiye ve Emekliye verdiklerine benzer uygulamalar yapmasını bekliyoruz” dedi.