2. ULUSLARARASI BALKAN MÜZİK FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR

Trakya’daki sosyo-kültürel yapının tanıtımını sağlayarak, kültürel ve tarihi değerleri önce Türkiye’ye daha sonra dünyaya duyurmak hedefiyle yola çıkan Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV), tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nin ikincisi 9-12 Ekim tarihlerinde Edirne’de!

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı BALKAN-MÜZİK-FESTİVALİ2.jpg

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve Trakya Üniversitesi’nin desteği ile TRAKSEV tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali 9-12 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Tarihi İtalyan Kilisesi kültür sanata kapılarını açıyor.

Festival, birçok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış, köklü tarihi ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan Edirne’nin tarihi İtalyan Kilisesi’nde düzenlenecek. 2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali ile yıllardır atıl durumda kalan 168 yıllık İtalyan Kilisesi böylece bölgenin hak ettiği kültürel ve sanatsal faaliyetlerin gerçekleşeceği bir mekan olma özelliğini de kazanmış olacak.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı BALKAN-MÜZİK-FESTİVALİ3.jpg
Devrim Erbil kişisel resim sergisi her gün 10.00-16.30 saatleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Bu yıl Covid-19 Salgını tedbirleri doğrultusunda seyircisiz gerçekleştirilecek olan konserleri müzikseverler, Uluslararası Balkan Müzik Festivali sosyal medya hesapları üzerinden istedikleri yerde canlı olarak takip edebilecekler.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı BALKAN-MÜZİK-FESTİVALİ4.jpg
Festival Programı
9 Ekim (CUMA)
Devrim Erbil Resim Sergisi – 15.30
Göksel Baktagir Konseri – 16.00
10 Ekim (Cumartesi)
Muhammed Yıldırır & Bilal Karaman Konseri – 20.00
11 Ekim (PAZAR)
Serkan Çağrı Balkan Jazz Project Konseri – 20.00
12 Ekim (PAZARTESİ)
Trakya Ensemble Konseri – 20.00
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı BALKAN-MÜZİK-FESTİVALİ5.jpg
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı BALKAN-MÜZİK-FESTİVALİ6.jpg